Proti srdnatě bojujícímu soupeři Českolipští od začátku prakticky jen dotahovali. Hattrick začal svižně a byl od první minuty nesmírně produktivní. Fuchs s Kůrou rychle vybojovali pro hosty dvoubrankový náskok, brzy po trefě druhého jmenovaného ale snížil Jirsa a za stavu 1:2 se i přes herní převahu České Lípy také odcházelo do šaten.

Prostřední část hry patřila Severočechům. Nicméně na výsledku se to nijak neprojevovalo. Vlček sice rychle po začátku třetiny srovnal, ale Hronkova odpověď přišla rychle. Když pak opět srovnal skóre ve 34. minutě Ekl, prosadil se o pár vteřin později na druhé straně Procházka. Uklidnění přinesl na českolipské hole až pár vteřin před koncem druhé třetiny Tichý a po jeho trefě bylo opět srovnáno na 4:4.

Jenže ani to České Lípě nepomohlo. Hattrick sice v celém zápase vystřelil podle statistik jen čtrnáct střel na bránu, skóroval však osmkrát. Hrál mnohem obětavěji a potrestal liknavý přístup soupeře, který třikrát v závěrečné části vedl, přesto pokaždé přistupoval k hájení náskoku bohorovně.

První vedení po přesilovkové trefě Ekla vydrželo jen 80 vteřin než se trefil Grábl. Na další trefu Jansy zase odpověděl Sládeček. A když se pět minut před koncem trefil Krajcigr a začalo to vypadat na důležitý tříbodový zisk, stáhla se Česká Lípa do hlubokého bloku a soupeři v power—play umožnila soupeři laciné vyrovnání Sládečkem. Výhru pak Hattricku vystřelil po pár vteřinách prodloužení přesnou ranou Martin Nagy.

„Soupeř chtěl opět mnohem více vyhrát než my. My si jdeme zahrát, soupeř jde vyhrát. To je opravdu velký rozdíl,“ hodnotila trenérka Lenka Bartošová. Nezbývá než věřit, že už v neděli přijde reparát na Tatranu Střešovice. Vzhledem k tomu, že Českolipští nikdy v Praze během svého superligového působení nevyhráli, to však nebude snadný úkol.

FBC 4CLEAN Česká Lípa – FBŠ Hummel Hattrick Brno 7:8pp (1:2, 3:2, 3:3 – 0:1)
Branky: 12. Jirsa, 23. Vlček, 34. a 46. Ekl, 40. Tichý, 50. Jansa, 55. Krajcigr – 7. Fuchs, 11. Kůra, 25. Hronek, 35. J. Procházka, 48. Grábl, 53. a 58. Sládeček, 61. Nagy.
Rozhodčí: Valenta, Žďárský. Vyloučení: 0:2. Využití: 1:0. Diváci: 343. Střely na branku: 29:14.