Trvalo to bezmála 48 minut než se Česká Lípa dostala do vedení. V zápase, který nepostrádal svižné tempo, totiž výsledkově měli zpočátku navrch hosté. Ti se také na začátku patnácté minuty dostali po trefě Hanáka do vedení. Za domácí pak srovnal Tichý, ale stav 1:1 byl pro domácí tým málo. Proti obrovskému tlaku Severočechů se totiž vyznamenával vynikajícím výkonem Körber.

Hosté ve druhé třetině zabrali a opticky srovnali obrázek hry. Navíc také trestali okénka v českolipské obraně. Po trefách Renčína s Bočkem dokonce vedli Pražané o dva góly, což platilo také po rychlé gólové výměně mezi Krajcigrem a Hněvkovským, který na Ponomareva chytře vyzrál z trestného střílení. Přesto ještě do přestávky stáhl manko na jedinou branku Ekl, který z úhlu dorazil vyražený míček po přečíslení čtyři na jednoho.

Ve třetí třetině pak Českolipští doslova uzamkli svého soupeře před jeho brankou a dočkali se zaslouženého obratu. Až třetí přesilovku využil Milan Tichý, poté za Körbera propadl i nához Slaného z poloviny hřiště. Ponomarev navíc záhy zlikvidoval velkou šanci soupeře a z rychlého brejku uklidnil domácí mužstvo kanonýr Krajcigr. Když se po skvostné přihrávce Jirsy trefil také Ekl, zdálo se, že další body musí zůstat v České Lípě.

Jenže soupeř nesložil zbraně a velmi rychle po 36 vteřinách odpověděl, když nešťastného odrazu od Ponomarevovy nohy využil pohotový Boček. K další dramatizaci výsledku pak nevedla ani dlouhá power-play. Naopak do prázdné branky skóroval Krajcigr (Česká Lípa se při hře bez brankáře prosadila teprve poprvé v sezoně) a konečné skóre pak stanovil po rychlém brejku na pravém křídle Ekl. Oba produktivní útočníci tímto završili svůj hattrick. Díky vítězství se tak celek trenérky Lenky Bartošové stále drží v horní polovině tabulky.

FBC 4CLEAN Česká Lípa – Black Angels 9:5 (1:1, 2:3, 6:1)
18. a 47. Tichý, 33., 49. a 60. Krajcigr, 38., 53. a 60. Ekl, 48. Slaný – 15. Hanák, 21. Renčín, 28. a 54. Boček, 34. Hněvkovský z TS.
Rozhodčí: Furmánek, Šolc. Vyloučení: 0:3. Využití: 1:0. Diváci: 338. Střely na branku: 49:27.