Českou Lípu tak může mrzet především to, jak sehrála úvodní dvě třetiny. V té první byl ještě obrázek hry celkem vyrovnaný, přesto měli větší šance florbalisté hostujícího celku. Jednu z nich dokázal na základě rychle orientace u Dvořákovy levé tyče proměnit Svoboda.

Domácí tým odpověděl brzy po návratu z kabin, když rána Mlejnka z velké dálky prošla za zkoprnělého Mazáka. Vinohrady však v bláznivé části hry rychle odpověděly jednoduchou dorážkou Svobody, Mlejnek ale po výborné křížné přihrávce od Jirsy opět brzy srovnal a zdálo se, že by Severočeši mohli být na koni.

Zbytek druhé části jim ale herně nevyšel. Vinohrady kontrolovaly míček a poměrně snadno si tvořily šance. Dostaly se také do zajímavého náskoku. Pěkná kombinace bratrů Stuchlíků mezi Zbyňkem a zakončujícím Ondřejem opět dostala Pražany do vedení. Tentokrát ho hráči Sokola zvládli i navýšit. Ve 37. minutě zachyboval při kličce u mantinelu Spilka a Vinohrady rychlou akci dotáhly k pohotové střele Skřivánka na 4:2.

Domácím se sice vzápětí povedlo rychle snížit přesnou ranou Štěrby, ale záhy přišel další krutý trest. Po padesáti vteřinách od gólového buly totiž procedil míček za Dvořáka z ostrého úhlu Skřivánek a Vinohrady odcházely do šaten už s náskokem dvou branek.

Dalo se očekávat, že ho budou v závěrečné dvacetiminutovce pečlivě strážit, což také dlouho úspěšně zvládaly. Osvědčená souhra Bíny se Skřivánkem navíc znamenala zvýšení stavu na 6:3 a zdálo se být hotovo. Českolipští navíc v útoku naráželi na pevnou obranu soupeře a jejich snaha o zázrak dlouho představovala zmar.

Jenže vše se obrátilo po pěkné střele Slaného z poloviny 51. minuty. O sedmnáct vteřin později navíc Štěrba poslal míček do brankoviště, odkud se od Krajcigrova těla odrazil míček za čáru. Domácí posíleni dvěma slepenými góly a skandující halou zmáčkli soupeře do obrovských kleští a vyrovnat mohli v přesilové hře, kterou ale po faulu Stuchlíka nezužitkovali.

Velký tlak nakonec domácí přetavili ve srovnání až při závěrečné power-play. Novák napřáhl z půlky hřiště a jeho jedovatý pokus proskákal až za Mazáka a znamenal Novákův premiérový gól v České Lípě. Do konce zbývalo 74 vteřin a vzhledem k ostatním výsledkům potřebovala Česká Lípa skórovat ještě jednou. Odvolala proto Dvořáka a šla do naprostého rizika (neboť, jak se později ukázalo, by jí stačila i výhra po prodloužení). Gól už ale nepadl a těsně před třetí sirénou navíc ještě fauloval Krajcigr, což dalo hostům velkou šanci přesilovky 4 na 3.

Zdecimovaná Česká Lípa pak inkasovala v čase 60:44 rozhodující branku. Na středu hřiště se otevřela spousta prostoru před Zbyňkem Stuchlíkem, který ranou pod břevno poslal svůj tým do vyřazovacích bojů a domácí mužstvo do play-down.

Sezona tak výběr trenérky Lenky Bartošové pokračuje už v sobotu 7. března, kdy na domácí půdě vyzve v sérii hrané na čtyři vítězné zápasy mužstvo s Hattricku Brno, proti němuž uhrál v sezoně čtyři body. Vítěz tohoto boje má jistou záchranu, poražený celek pak musí bojovat o naději na přežití proti neúspěšnému z dvojice Black Angels – Pardubice. Sobotní duel začíná v 19:00.

FBC 4CLEAN Česká Lípa – Sokol Královské Vinohrady 6:7pp (0:1, 3:4, 3:1 – 0:1)
Branky: 22. Mlejnek (Krajcigr), 23. Mlejnek (Jirsa), 38. Štěrba (Hřebřina), 51. Slaný (Ekl), 51. Krajcigr (Štěrba), 59. Novák (Krajcigr) – 6. Svoboda (Z. Stuchlík), 23. Svoboda (Linhart), 30. O. Stuchlík (Z. Stuchlík), 37. Skřivánek (Bína), 39. Skřivánek (Bína), 44. Bína (Skřivánek), 61. Z. Stuchlík (Linhart). Rozhodčí: Vašíček, Kačer. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. Diváci: 385. Střely na branku: 32:15.