Česká Lípa měla do druhého utkání série především daleko lepší start. Velmi brzy se totiž dokázala prosadit do vedení, když se po stanadrdní situaci prosadil úspěšnou dorážkou Novotný. Hattrick sice rychle odpověděl zásluhu rychlé dorážky Hemerky, naposledy však domácího soupeře ve skóre dohonil. Na Jirsovu pohotovou ránu záhy navázal Krajcigr a vedení o dvě branky si hostitelé víceméně konstantně udržovali po celé utkání.

A to i přesto, že na Krajcigrův gól opět našel rychlou odpověď Procházka. Po brankových hodech, kdy v rozmezí necelých sedmi minut padlo až pět gólů, se situace zklidnila a na další zásahy se posléze muselo dlouho čekat. Pojistka nakonec přišla na konci 28. minuty, kdy se v přesilovce prosadil z ostrého úhlu Krajcigr. Hosté sice opět dokázali docvaknout soupeře na jednobrankový rozdíl, ale dorážka Ekla v další početní výhodě dala Lípě dvacet minut před koncem opět dvoubrankový náskok.

Ten Severočeši dlouho v zváěrečné části hry bez problémů hájili. Sami naopak byli před Kejíkem nebezpeční, nicméně uklidňující další gól nedokázali přidat. Naopak se po rychlém přečíslení s Jalovým prosadil Dominik Dvořák a Hattrick zase ztrácel už jen gól. Českolipský Jan Dvořák, který tentokrát dostal v brance příležitost od první minuty ale dokázal následné příležitosti soupeře pokrýt a udeřit tak mohli opět domácí.

Perfektní kombinaci s Jirsou dotáhl k úspěšnému zakončení z bezprostřední blízkosti Mlejnek a necelých pět minut před koncem třetí části bylo opět na tribunách veselo. Právě Mlejnek se však v závěru svým zbytečným faulem ještě postaral o drama. Hattrick odvolal brankáře a v přesilovce 6 na 4 několikrát zle dotíral na českolipskou branku. Snížení Horáka ale přišlo až 14 vteřin před koncem utkání a i přes několik závarů v posledních sekundách nakonec Českolipští svůj náskok uhájili.

Série je tak po zaslouženém vítězství aktuálně srovnaná na 1:1 a o další body v honičce o to, kdo první dosáhne čtyř výher, se Česká Lípa popere o nadcházejícím víkendu v Brně. Už teď je navíc jisté, že hrát se bude i v úterý 19. března v České Lípě.

FBC 4CLEAN Česká Lípa - FBŠ Hummel Hattrick Brno 6:5 (3:2, 2:1, 1:2)
Branky:
6. Novotný (Slaný), 8. Jirsa, 9. Krajcigr (Štěrba), 28. Krajcigr (Jirsa), 38. Ekl (Slaný), 56. Mlejnek (Jirsa) – 7. Hemerka (Máček), 11. Procházka II (Hemerka), 34. Horák (Brom), 53. Dvořák (Jalový), 60. Horák (Ondráček).
Rozhodčí:
 Valenta, Žďárský. Vyloučení: 2:2. Využití: 2:1. Diváci: 169. Střely na branku: 25:21.