Pardubice letos hrají daleko lépe než loni, kdy po základní části skončily jednoznačně na posledním místě. Dokázaly navíc už dvakrát zvítězit v tomto ročníku na hřišti soupeře. Nejprve šokujícím způsobem okradly Spartu o všechny body a zvítězily také na hřišti dosud posledních Otrokovic. V dalších duelech sice Sokoli nestačili na Pardubice, podlehli Vinohradům a schytali výprask 3:15 od Střešovic, i tak ovšem zatím drží pozici na osmém místě tabulky.

Východočeský celek začal v minulých letech výrazně sázet na nadějné mladé hráče. Klubovým statistikám zatím vévodí osmnáctiletý Adam Šmíd, který ve čtyřech duelech nasbíral deset kanadských bodů za dvě branky a osm asistencí. Tradičně produktivní je i v letošním ročníku soutěže útočník Jan Savický, který hattrickem sestřelil v prvním pardubickém kole Spartu.

Vzájemné zápasy mezi Českou Lípou a Pardubicemi se zatím odehrávají v Superlize podle not domácích týmů. Východočeši ještě neztratili s modrobílými na svých parketách ani jediný bod, v loňském kalendářním roce však dvakrát před domácím publikem uspěla i Česká Lípa. Jediný pardubický venkovní úspěch se datuje do prosince 2017, kdy hosté na úvod prosince vyhráli 15:8.

Nulu na kontě získaných bodů už ale nemají ani Českolipští. Po čtyřech porážkách s pražskými celky dokázali vydřít tři body v duelu proti Otrokovicím, odkud si odvezli velmi cennou výhru 5:4. Tučným písmem se pod ní podepsal brankář Jan Dvořák, který pochytal celkem 27 střel soupeře. „Spadl z nás velký kámen. Nemůžeme si ale ulevovat dlouho, protože už v sobotu nás čeká těžké utkání s kvalitním soupeřem, který spoléhá především na výborné provedené rychlých brejků,“ poznamenal v týdnu asistent trenéra Petr Kopta.

Sobotní zápas nebude vinou dřívějšího nařízení české vlády přístupný divákům. Ti ho tak mohou sledovat pouze prostřednictvím online nebo video přenosu. Zápas začne v 19:00. 

Důležité odkazy:

On-line a video přenos:

https://online.ceskyflorbal.cz/20202021/online-283221.htm

https://www.ceskyflorbal.cz/video/747577

Tabulka soutěže:

https://www.fbcceskalipa.cz/tym/61-muzi-a/tabulka.html

Partneři soutěže:

https://www.ceskyflorbal.cz/cfbu/struktura/partneri

Video sestřihy zápasů obou sobotních soupeřů:

OTR – CLI https://www.youtube.com/watch?v=e8FQVyD03RQ

PCE – TAT https://www.ceskyflorbal.cz/vi...