I když měl postupující z baráže do této sezony přece jenom pomalejší rozjezd, aktuálně platí za nebezpečného rivala. V tabulce mu sice patří až dvanácté místo se ziskem devíti bodů, přesto ale Hattrick v dosavadním ročníku překvapivě zvítězil v Liberci, nebo na domácí palubovce udolal Bohemians. Další tři body pak zaznamenal proti Pardubicím, která doma přehrál 4:1. 

Svůj slušný start do sezony zakládají Brňané především na výborných výkonech svého gólmana Filipa Kuhna. Ten je doposud ve statistice brankářů na druhém místě celé Superligy. Pyšnit se může úspěšností ve výši 83,97% zákroků, která ho řadí jen za mladoboleslavského Lukáše Bauera. Vepředu pak tvrdí muziku dva devítigóloví střelci Martin Nagy a Luděk Ondráček. Druhý jmenovaný je pak s bilancí 9+5 lídrem kanadského bodování.

Jen na málokterého soupeře v Superlize umí Česká Lípa tak dobře jako na Hattrick Brno. I když se s ním povětšinou utkávala "jen" ve druhé nejvyšší soutěži. Zde s ním svedla celkem 13 zápasů včetně čtvrtfinále play-off v roce 2015 a prohrála jen ve čtyřech případech z devíti, přičemž jednou až po samostatných nájezdech. Naposledy se oba soupeři poměřili v sezoně 2016/17 a Českolipští připsali dvě výhry 9:4 a 5:2.

Všech čtrnáct českolipských bodů z letošní sezony přišlo na domácí palubovce. Svěřenci trenérky Lenky Bartošové totiž opět nedotáhli výtečně rozjetý venkovní duel a s hřiště Královských Vinohrad se po porážce 5:8 vrátili s nepořízenou. Stále však zůstávají alespoň na osmém místě tabulky a o dalším klíčovém víkendu by rádi svou zdejší pozici podpořili. Po pátečním duelu s Hattrickem je totiž čeká v neděli neméně důležitá bitva na půdě Tatranu Střešovice. 

"Hattrick Brno je sice nováčkem Superligy, ale má ve svém středu několik borců, kteří si už nejvyšší soutěž zahráli. Nečeká nás proto vůbec nic lehkého. Soupeř praktikuje hru zaměřenou na krosy a ty když nevychází, tak zkouší střílet z každých pozic. Je to pro nás velmi důležitý zápas," upozorňuje trenérka Lenka Bartošová před devátým domácím duelem v této sezoně Superligy. 

Nesmírně důležitý zápas začíná v českolipské sportovní hale v pátek 22. listopadu od 19:00 a vstupné je tradičně zdarma. Přijďte podpořit naše hochy v bitvě za dalšími důležitými body.