Začátek ale měli svěřenci trenérů Davida Derky a Petra Kopty velmi slušný. Vzadu drželi Spartu na uzdě a i díky dobrému výkonu brankáře Jana Dvořáka dlouho výpadům favorizovaného soupeře odolávali. Když se navíc po šťastném odrazu od mantinelu prosadil Jireček, odcházeli Severočeši po první přestávce do kabin s náskokem 1:0 v kapse.

Českolipští navíc měli raketový vstup také do druhé části hry. Už po sedmnácti vteřinách totiž přetavil asistenci Štěrby ve druhý gól mladíček Ondřej Kopič a Česká Lípa směřovala k zajímavému výsledku. Poměrně brzy sice dokázal snížit Ondřej Hurt, ale další gól už ve druhé části hry nepadl a domácí směřovali do kabin s náskokem 2:1.

Svůj bojovný výkon založený na postavení v hlubokém obranném bloku pak domácí úspěšně aplikovali také v závěrečné dvacetiminutovce. Taktika jim ale vycházela pouze do 47. minuty, kdy byl vyloučen Novák. Přesilovku přesně po uplynutí šedesáti vteřin dokázal využít Mikuláš Krbec po pěkné přihrávce od Ujhelyiho a českolipský náskok zmizel.

Velký obrat v zápase nakonec Pražané dokonali v posledních deseti minutách. Po velké neproměněné šanci Pastora utekl po levé straně do rychlé protiakce Krbec a ranou na bližší tyč prostřelil Dvořáka. Snahy na vyrovnání pak definitivně zmařilo přísné vyloučení Kadlece, které brzy potrestal po souhře s Krbcem Milan Garčar.

I když pak hostitelé ještě zkoušeli dlouhou power-play, do šancí na ohrožení branky Martina Beneše se ale vůbec nedostávali. Za celou třetí třetinu vystřelili mezi tři tyče jen jednou a nakonec museli v posledním utkání před reprezentační pauzou přijmout porážku 2:4. V tabulce sice dále drží Česká Lípa 10. místo, to však bude muset hájit před blížícími se soupeři v náročných zápasech koncovky sezony.

FBC 4CLEAN Česká Lípa – ACEMA Sparta Praha 2:4 (1:0, 1:1, 0:3)
Branky: 11. Jireček, 21. Kopič – 24. Hurt, 48. a 53. Krbec, 57. Garčar.
Rozhodčí: Nábělek, Štengl. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:2. Střely na branku: 14:21.