Poměrně vyrovnané byly v úterním zápase určeném pro žáky základních škol pouze úvodní minuty. V začátku sice ještě Krajcigr neproměnil obrovskou šanci po přiťuknutí Štěrby, pak už se ale začali domácí trefovat. Suchánek s Vařechou snadno zakončovali do poloprázdné Netopilíkovy branky. Pak se sice z dorážky prosadil Krajcigr, ale zbytek první třetiny jasně patřil s chutí hrající Mladé Boleslavi. Dařilo se zejména šestnáctiletému Filipu Vařechovi, který brzy zkompletoval hattrick. Těsně před odchodem do kabin se ale prosadil svým druhým zásahem Krajcigr a stanovil tak skóre na 5:2 pro domácí tým.

Ve druhé třetině byla převaha Středočechů nejvýraznější. Domácí v ní vozili svého soupeře doslova na horské dráze a z mnoha šancí se nakonec ujalo pět přesných střeleckých pokusů. Přesně navíc začal pálit i střelecký lídr týmu Jan Natov, který také dvěma přesnými zásahy započal svou cestu k hattricku. České Lípě příliš nepomohl ani oddechový čas a tak se šlo do kabin za stavu 10:2.

Až první desetiminutovka třetí třetiny proti ve velkém tempu hrajícímu soupeři přinesla na straně České Lípy znatelné zlepšení. Vavruška rychle snížil na 3:10, další šance už ale bohužel zůstaly nevyužity. A tak se opět v posledních minutách začali prosazovat Mladoboleslavští. Hattrick dokončil Natov a do listiny střelců se postupně zapojili na straně favorita i hráči, kteří původně nezačali zápas v základní sestavě jako Koláčný nebo Bergman. 785 školáků tak nakonec vidělo pohodovou výhru 15:3.

Superligový kolotoč se však roztáčí na plné obrátky a už v pátek je na programu další duel, v němž Česká Lípa vyzve před svými fanoušky celek Chodova. Utkání s pražským soupeřem začíná v 19:00 a čeká na vás mimo jiné i zajímavý program.

Florbal Mladá Boleslav – FBC Česká Lípa 15:3 (5:2, 5:0, 5:1)
Branky:
5. Suchánek, 7. Vařecha, 10. Punčochář, 12. Vařecha, 17. Gašparík, 21. Vařecha, 27. a 30. Natov, 33. Vařecha, 38. Zoufalý, 51. Koláčný, 53. Natov, 54. Bergman, 57. Gašparík, 57. Zakonov - 7. a 20. Krajcigr, 41. Vavruška.
Rozhodčí: Kropáček a Novák. Vyloučení: 1:3. Využití: 3:0. Diváci: 785. Střely na branku: 45:21.

Sestava České Lípy: Netopilík – Šedivý, Slaný, Kellermann, Křenek, Stárek, Mlejnek – Štěrba, Pekárek, Krajcigr – Trčka, Kopič, Pšenička – Vavruška, Jirsa, Kouba – Dzierža.