Šanci na body drželi domácí florbalisté pouze v první třetině. Děravou obranu dvakrát potrestal Tokoš, nicméně po snížení z hole Tichého bylo skóre pro Českou Lípu opět o něco veselejší. Seibert však ještě do přestávky náskok úřadujících mistrů těsně před koncem třetiny navýšil.

Jinak ale svěřenci kouče Davida Derky neměli v utkání co nabídnout. Ve druhé třetině tak hosté začali výrazně navyšovat svůj náskok. Za záda Jukla se ve druhé části hry dvakrát prosadil Jakub Gruber a náskok hostujícího celku příliš nesnížila ani kontaktní trefa Kouby na 2:4. Poté, co Zakonov, Gruber a Bína zvýšili v krátkém časovém sledu na 7:2, bylo vlastně po zápase a řešila se už jenom výše skóre.

Poslední z mohutné série po sobě jdoucích domácích zápasů se nakonec proměnil pro Českou Lípu v debakl. Mlejnek s Koubou se sice dokázali také střelecky prosadit, nicméně Mladoboleslavští i nadále pálili ostrými. Přesilovky za nedisciplinovanost českolipského celku rychle využívali třeba Tomašík, Pěnička a Natov a rozhodli tak o vysoké výhře 13:4 pro Mladou Boleslav.

Poslední zápas před Vánoci pak odehrají Českolipští už v sobotu od 14:00, kdy zkusí venku překvapit favorizovaný Chodov.

FBC 4CLEAN Česká Lípa – Předvýběr.cz Mladá Boleslav 4:13 (1:3, 1:5, 2:5)
6. Tichý, 27. a 54. Kouba, 51. Mlejnek – 1., 6. a 45. Tokoš, 12. Seibert, 25., 32. a 44. Gruber, 31. Zakonov, 32. Bína, 37. a 52. Tomašík, 53. Pěnička, 58. Natov.
Rozhodčí: Procházka, Monzer. Vyloučení: 3:1, navíc Slaný osobní trest. Využití: 0:3. V oslabení: 1:0. Diváci: 148. Střely na branku: 19:40.