Tatran Střešovice zatím prochází základní částí soutěže doslova jako nůž máslem. Deset zápasů totiž přineslo do klubové pokladnice úctyhodný zisk třiceti bodů a výrazně pozitivní skóre 95:32. Mladý tým, který někdejší legendární florbalista Milan Fridrich několik let piplal, zdá se dozrál do optimálního stavu a zatím nemá v probíhajícím ročníku konkurenci.


Střešovice v tomto ročníku navíc třikrát zvítězily na půdě svých největších konkurentů. Plný bodový zisk přivezly i z palubovky úřadujícího mistra z Mladé Boleslavi, stejně jako z velmi silných Vítkovic a úspěšné byly i na Bohemians. Ve svém kádru mají také čtyři florbalisty, kteří získali na nedávném světovém šampionátu stříbrné medaile. Mezi ně patří Matěj Havlas, Marek Beneš, Jonáš Kreysa nebo Ondřej Němeček.

Právě Marek Beneš je zároveň nejlepším hráčem produktivity soutěže, kde má vedle devíti branek také devatenáct asistencí. Brankáři Tomáš Jurco s Lukášem Křížem zatím dominují v průměru inkasovaných branek na zápas. Tatran má jinak také druhou nejlepší přesilovku v soutěži (za Libercem) a druhé nejlepší oslabení (za Vítkovicemi).

V historii vzájemných zápasů sice dokázala Česká Lípa střešovického soupeře na domácí půdě dvakrát porazit, to ještě rekordman v počtu mistrovských titulů ani zdaleka nedosahoval takové kvality. Na výhry z let 2017 a 2018 se už Severočechům nepovedlo navázat, byť některé další duely byly velmi vyrovnané. Jako například ten poslední hraný v České Lípě, kde domácí až padli po velkém boji 4:6.

Zatímco Střešovice zvládli uvnitř týdne i pohárové utkání proti Orce Čelákovice, Českolipští v soutěži skončili po porážce 6:10 od Bohemians. Připsali si tak už třetí soutěžní porážku v řadě poté, co předtím nestačili na Vítkovice případně na Black Angels. I tak jsou však zatím svěřenci kouče Davida Derky aktuálně na osmém místě tabulky a směle mohou vyhlížet další soupeře. Mezi nejlepšími střelci soutěže zůstává i nadále Jan Peška, který skóroval celkem šestnáctkrát.

„Čeká nás divoké výjezdní utkání ve Znojmě. Jsem přesvědčený, že i sem zavítá dost fanoušků a snad je nezklameme. Tatran je samozřejmě jasným favoritem, v letošní sezoně ještě neprohrál, nicméně my jsme s ním sehráli v minulé sezoně doma kvalitní utkání. Důležité je pro nás hrát dobře na míčku, tak jako se nám to dařilo v některých utkáních proti Bohemians,“ uvedl kouč hostujícího celku David Derka.

Zápas, který se i vzhledem k místu původu řady střešovických hráčů či trenérů odehraje ve Znojme začne v tamní sportovní hale od 15:00 a rozhodovat ho budou sudí Radim Sýkora a Miroslav Tkáč.