Do jednoho z klíčových soubojů celé sezony nastoupili Českolipští poměrně dobře. Poté co přečkali několik šancí soupeře totiž udeřili v přesilové hře, kterou dokázal využít po rychle rozehrané standardní situaci Radek Krajcigr.

Asi nejlepší pasáží zápasu byla v podání Českolipských druhá třetina. V ní dokázali svého soupeře přehrávat a také úměrně navyšovat svůj náskok. Na trefu Krajcigra zareagoval hostující Hájek a na gól Ekla po rychlém průniku zase pohotový Stuchlík. Přesto krátce před odchodem do šaten skóroval v přesilovce Kopič a následně zvýšil vedení Severočechů nad posledním celkem tabulky Mlejnek. Nikdo si v tu chvíli asi nedokázal představit, jaký scénář bude nabídnut slušně zaplněné českolipské sportovní hale vzápětí.

Domácí totiž v poslední dvacetiminutovce nehráli tak aktivně jako v předchozím průběhu hry a profesorským výkonem trestuhodně vinohradské Sokoly nastartovali. Nejprve za Dvořákova záda propadla nenápadná střela Hájka, který snížil na 3:5. Pražané se chytli a po trefách Gregora a Fialy dokonce srovnali zápas.

České Lípy nepomohl ani time-out, který si vyžádal kouč David Derka, naopak Vinohrady stupňovaly svůj tlak. Do listiny střelců se v posledních deseti minutách zapsal hned dvakrát Vojtěch Klápa a vytvořil Sokolům dvoubrankový náskok. Zoufalý nápor České Lípy při dlouhé přesilovce v závěru utkání už vyústil jen ve snížení Jakuba Jirsy, další šance na srovnání už zůstaly nevyužity.

Vinou porážky 6:7 tak Česká Lípa zůstala na jedenáctém místě tabulky, zatímco Vinohrady poskočily na třináctou pozici a utkají se v play-down s Pardubicemi. Českou Lípu čeká stejně jako před dvěma lety Hattrick Brno. Série startuje o víkendu 26. a 27. února dvěma duely na severu Čech a po víkendu v Brně (5. a 6. března) se vrátí do okresního města na případný pátý zápas 8. března a případný sedmý duel 12. března.

FBC 4CLEAN Česká Lípa – TJ Sokol Královské Vinohrady 6:7 (1:0, 4:2, 1:5)
18. a 21. Krajcigr, 29. Ekl, 40. Mlejnek, 59. Jirsa – 27. a 44. Hájek, 33. O. Stuchlík, 46. Gregor, 50. Fiala, 51. a 57. Klápa.
Rozhodčí: Dolanský a Sýkora. Vyloučení: 3:3, navíc Čuda (SKV) 5 minut. Využití: 3:2. Diváci: 210. Střely na branku: 24:22.