Ani pátý zápas série nijak nevybočil z řady předchozích vzájemných utkání. Na rychlé vedení domácích 3:0 zareagovali hosté v průběhu druhé a třetí třetiny, kdy postupně dorovnali skóre na 4:4. Až zvýšená aktivita v posledních minutách nakonec rozhodla o tom, že se poprvé v této sérii radoval z vítězství domácí celek.

Lídrem série zůstává sice i nadále karlovarský kapitán Michal Klápa, který se posunul po úterním utkání na úctyhodných šestnáct bodů. Na paty mu však začíná dýchat českolipský univerzál Dan Štěrba, který po čtyřech asistencích poskočil na dvanáct kanadských bodů. Oba týmy v tuto chvíli disponují přesně padesátiprocentní úspěšností přesilovek i oslabení, byť karlovarští florbalisté jsou od třetího duelu při hrách v početní převaze téměř neomylní. Na střely je zatím aktivnější Lípa a to poměrem 108:91.

"Do Varů jedeme s pokorou vybojovat rozhodující čtvrtý bod v sérii. Hrajeme i o to, abychom z výhody, kterou máme po posledních zápasech neudělali případnou nevýhodu pro domácí sedmý zápas. Očekávám velmi podobný florbal jako v předchozích zápasech a musíme být na něj dobře připraveni," uvedl kouč Českolipských David Derka.

Utkání začíná v 19:00 a pokud se na západ Čech sami nevydáte podpořit českolipský celek v cestě za zachováním superligové příslušnosti, můžete utkání sledovat prostřednictvím on-line nebo video přenosu. Rozhodčími utkání budou pánové Josef Monzer a Lukáš Procházka.