Na první gól se v mladoboleslavské sportovní hale čekalo nečekaně dlouho. Až v polovině třinácté minuty zakončil rychlý přechod do útoku Petr Koláčný a překonal do té doby vynikajícího Ponomareva. Pozorně bránící Českou Lípu pak nesložil do kolen ani rychlý druhý gól Jakuba Bíny, který brankově vyjádřil rychlý přechod svého týmu na útočnou polovinu.

Výborný výkon totiž v českolipském dresu předváděli mladíci Kopič se Staněk. Prvně jmenovaný po vzájemné souhře nejprve snížil a ke konci třetiny pak nastartoval akci, po níž Staněk ideálně našel volného Krajciga a ten doklepl míček do prázdné branky.

Nicméně z momentu překvapení nevytěžili hosté nic. Naopak inkasovali hned po návratu z kabin do druhé třetiny, kdy přesilovku proměnil několikrát dorážející Matěj Pěnička. Když se pak zanedlouho trefil i Martin Tokoš, získala Mladá Boleslav záhy dvoubrankový náskok zpět. Jenže Českolipští se dokázali ještě jednou zmobilizovat na odpor. Přesilovková trefa Štěrby přiblížila tým kouče Davida Derky na rozdíl jediné branky. Na 5:3 po dvou třetinách však nenápadnou střelou od mantinelu upravil Tokoš a Středočeši tento náskok již neztratili.

Hostům se určitě nedala upřít snaha. Několikrát vytvořili v blízkosti gólmana Bauera velký závar, ale kýžený kontaktní gól nepřišel. Snahu o závěrečný nápor totiž ukončila Mladá Boleslav rázným dvojúderem. Nejprve zakončil na sklonku 57. minuty rychlý úprk do otevřené obrany Pěnička a pak zcela osamocen na středu brankoviště přidal ještě jeden gól Milan Tomašík.

Ani houževnatý boj založený na velmi dobré, týmové a kompaktní obraně tedy nepříliš pozitivní bilanci České Lípy v tomto superligovém ročníku nevylepšil. Další příležitost získat důležité body do superligové tabulky tak budou mít Severočeši ve čtvrtek 28. října, kdy hostí doma celek Black Angels, který v neděli zvítězil 8:7 po prodloužení na půdě Chodova.

Předvýběr.cz Florbal MB - FBC 4CLEAN Česká Lípa 7:3 (2:2, 3:1, 2:0)
Branky: 13. Koláčný, 14. Bína, 21. a 57. Pěnička, 23. Tokoš, 38. Šebek, 59. Tomašík – 15. Kopič, 18. Krajcigr, 36. Štěrba.
Rozhodčí: Čížek, Laštovička. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1. Střely na branku: 23:12. Diváci: 180.