Téměř čtyři stovky diváků byli svědky skvělé florbalové show, která zajistila na příští rok domácím hráčům vysněnou účast ve druhé nejvyšší lize v republice.

Ačkoliv Českolipští nezačali utkání vůbec dobře, dokázali nepříznivý stav v průběhu druhé třetiny obrátit a nakonec se radovat z výhry. Králův Dvůr se k první střele dostal na začátku 5. minuty a k překvapení všech v hale, svou ranou otevřel skóre zápasu. Střela přešla přes hradbu bránících těl a zapadla až do branky. Českolipští se snažili skóre zápasu před bouřlivými fanoušky korigovat, jenže jejich střelecké pokusy končily buď mimo bránu, nebo v rukou hostujícího gólmana, který v pátečním utkání podal výborný výkon. V polovině první třetiny se mezi střelce mohl zapsat domácí Tichý, avšak ani jeho dalekonosná rána nenašla správný cíl. Rázem tak znovu trestal Králův Dvůr a znovu Horký. Ten utekl po levé straně a krásnou střelou do horního rohu zvyšoval na rozdíl dvou branek.

Nervózní a marný výkon, který domácí hráči předvedli v první třetině, nechal zapomenout během šesti vteřin druhé třetiny Bezouška. Ten si přihrál s Karlem a bylo to 1:2. Znovu tu byla Č. Lípa, jak je všichni znají. Sebevědomí hráči, kteří střílejí jednu branku za druhou. Na Bezouškovu ránu navázal o čtyři minuty později kapitán Mlejnek, jenž elegantně prošel přes dva bránící hráče a sám zavěsil, čímž srovnal stav utkání. To byl ovšem teprve začátek. Poté během deseti vteřin skóroval z levé strany Vnuk a z poloviny hřiště také Tichý. Minutu před koncem druhé třetiny stihl přidat ještě pátý gól Jeřábek.

Třetí třetina se nesla v duchu mohutného potlesku, vítězných pokřiků a euforie. Alespoň tedy od 52. minuty, to už byl stav utkání 7:2 a jen málo kdo mohl pochybovat o tom, že hosté zápas srovnají. Radost nezkazil nikomu v hale ani královédvorský Matyáš a po něm Pokorný, kteří pouze kosmeticky poupravili výsledek zápasu na konečných 7:4 pro Č. Lípu. Oslavy tak mohly naplno vypuknout, a že bylo co slavit. Č. Lípa si poprvé v historii klubu zahraje druhou nejvyšší soutěž, která jí unikala tolik let, kdy Českolipští končili vždy těsně pod vrcholem postupu.

Po zápase byste těžko hledali lepší komentář než ten, který byl vidět na tvářích českolipských mužů a víceméně se rozléval po celé hale. Radost, štěstí, zkrátka jakákoliv slova by nic nemohla lépe vystihnout. Sen se stal pro naše florbalisty skutečností.

O víkendu se také rozhodlo o sestupujících týmech z první ligy, mezi které nyní patří i Plzeň. Ta minulý rok postoupila právě na úkor Č. Lípy. Plzeň bude tedy příští sezónu brázdit „vody“ druhé ligy.

Sestava a branky (asistence): Ponomarev (Knol, Mayer) – Vnuk (1+0), Jirsa, Motejzík, Mlejnek (1+0), Filipec, Tichý (1+1) – Smolnický (1+0), Karel (0+1), Merlíček (0+1), Novák (1+0), Marhan, Jeřábek (1+0), Bezouška (1+1).

Trenéři: Štěpán Slaný, Jiří Stožický
Střely: 35:13

Autor: Daniel Mayer