V porovnání s předchozími dvěma vzájemnými duely tentokrát Českolipští odstartovali dobře. Pod tlak soupeře se nedostali a sami po šťastné střele Pařízka z první třetiny otevřeli skóre. Hosté pak sice v rozmezí 36 vteřin využili šťastného odrazu od nohy Štěrby a následně rychlého brejku k obratu, jinak ale v utkání nečekaně tahali za kratší konec.

Domácímu celku se navíc povedla druhá třetina. Po sérii šancí se nakonec ujala Kadlecova střela po výborné přihrávce Jirsy a bylo srovnáno. Další závar před Mückem pak přetavil ve třetí českolipský gól velmi slušně hrající Vavruška a Česká Lípa podruhé v utkání vedla. Rychlá odpověď Valeše sice bleskově přinesla další srovnání, ale byl to právě Vavruška, který po náhozu Slaného dokázal míček zpracovat v předbrankovém prostoru a pohotovou dorážkou ho dopravit za záda Mücka.

Zkraje třetiny pak Česká Lípa i díky několika výborným zákrokům brankáře Dvořáka uhájila těsný náskok, který navíc postupně začala navyšovat. Tichý proměnil trestné střílení a krátce po něm nadvakrát došťoural míček do liberecké branky důsledný Ekl. Chybu v rozehrávce sice na druhé straně bleskově potrestal Wiener, ale hosté se už blíže než na rozdíl dvou branek nedostali.

Rychlé přečíslení s Krajcigrem navíc na druhé straně přetavil v sedmý gól Tichý a po dvouminutovém trestu Valeše z 55. minuty už bylo všem přítomným jasné, že body zůstanou v České Lípě. Liberec sice ještě zkusil dlouhou hru bez brankáře, ale dokázal v ní skórovat až v samotném závěru, kdy se ujala pohotová dorážka Martina Čermáka 31 sekund před koncem.

Českolipští tak v superligovém utkání dokázali porazit Liberec na domácí půdě potřetí v řadě a výrazně vykročili k zisku 10. místa. Před jedenáctými Pardubicemi mají aktuálně pětibodový náskok, hosté však mají ještě tři zápasy k dobru.

FBC 4CLEAN Česká Lípa – FBC Liberec 7:5 (1:2, 3:1, 3:2)
Branky: 12. Pařízek, 31. a 35. Vavruška, 47. a 53. Tichý, 48. Ekl – 16. Dlesk, 17 a 60. Čermák, 32. Valeš, 49. Wiener.
Rozhodčí: Valenta, Žďárský. Vyloučení: 0:1: Bez využití. Střely na branku: 24:24.