V České Lípě se chystá velký festival florbalu! Už v sobotu totiž vypukne další ročník tradičních Florbalových válek. Hrát se bude v sedmi kategoriích – elévové, přípravka, mladší žáci, starší žáci, dorostenci, mladší dívky a starší dívky. Do okresního města se o nadcházejícím víkendu sjede zhruba 90 týmů, což se rovná přibližně 650 mladým florbalistům.

Konkurence bude v porovnání s předchozími ročníky ještě o něco nabitější. Dorazí totiž výběry z Opavy, Příbrami, Přelouče, Prahy, Teplic, Liberce, Ústí nad Labem a mnoha dalších měst. Nově jsou do turnaje přizvány i kluby bez kompletní mládežnické struktury a samostatné turnaje tak budou vyhlašovány v jednotlivých kategoriích.

Součástí bohatého víkendového programu bude také galashow partnera akce, společnosti Auto Horejsek. Ta zde bude představovat nový vůz Škoda Scala. Během celého programu jsou připraveny i testovací jízdy. Pro děti však bude připravena i spousta dalších atrakcí jako oblíbený skákací hrad, soutěže, vystoupení youtuberů či možnost zhlédnout prav americký kamion.

„Každým rokem roste naše akce na prestiži. Původní florbalové války jsme nově otevřeli i pro kluby, které nemají kompletní mládežnickou strukturu a turnaj vyhlašujeme v jednotlivých kategorií. Letos jsme na stropu kapacity, je to dáno i tím, že nám neustále rostou naše mládežnické akademie v okolí. Těšíme se na perný víkend, na který nám naváží ihned turnaj pro dospělé Salming Floorball Games,“ dodal hlavní organizátor akce Štěpán Slaný.

Sobotní program startuje v deset hodin dopoledne a končí přibližně v pět. Zápasy v jednotlivých kategoriích budou probíhat na zimním stadionu v České Lípě, na parkovišti před ním, ve sportovní hale či v hale Lokomotiva. Všichni návštěvníci jsou srdečně zváni.

Program akce:
10:00
Zahájení moderátorem, přestavení programu, info o stanovištích
Zahájení testovacích jízd, zahájení všech stanovišť

11:30
Youtuberka Mína

12:00
Autogramiáda Youtuberky Míny

14:00
Youtuberka Mína

14:30
Autogramiáda Youtuberky Míny

17:00
Ukončení akce

Během celého programu jsou připravené testovací jízdy, informace o vystavených vozech a prezentace značek Škoda a Volkswagen osobní vozy. Pro děti jsou připraveny soutěže, skákací hrad či pravý americký kamion.