Utkání číslo tři bylo od první minuty velmi podobné těm předchozím. Oba týmy se nikam nehnaly, a tak Dvořák s Váradim nemuseli dlouho řešit pořádnou práci. Z lítého florbalového boje tak nakonec vzešla jediná gólová akce. Peška se na levé straně dokázal prosadit v souboji jeden na jednoho k přesné střele pod horní tyč, proti níž neměl Váradi sebemenší nárok.

Nástup do druhé třetiny byl však v podání hostů daleko horší. Po úvodní pasáži, kdy ještě svěřenci kouče Davida Derky kontrolovali hru, totiž pustili do brejku Klápu se Strachotou a druhý jmenovaný pohotovou kličkou prostřelil Dvořáka. Záhy po standardní situaci Dzierža neuhlídal zakončujícího Zemana a rychlá otočka Hurikánů byla na světě.

Pro českolipské to bylo herně špatné období. Při hře v pěti byli pro branku soupeře prakticky neškodní, a tak musela pomoci přesilovka. Tu po nástřelu od Štěrby rychle využil Krajcigr a vyrovnal. Jenže uběhlo jen několik desítek vteřin a Vary opět vedly. Strachota tentokrát v dobré pozici nezištně našel Klápu a ten uklízel míček do prázdné branky. Hosté navíc mohli děkovat výbornému Dvořákovi za to, že zlikvidoval další sérii možností domácích a dal tak šanci na obrat ve třetí třetině.

Právě poslední dvacetiminutovka byla pro Českou Lípu nejpovedenějším úsekem hry. Zodpovědnost na svá bedra však vzal teprve devatenáctiletý Ondřej Kopič. Jeho přesná rána tahem zaskočila Váradiho a znamenala vyrovnání na 3:3. Zasloužené vedení pak modrobílí vybojovali po souhře Krajcigra a zakončení Pešky, po kterém to vypadalo na zisk prvního bodu v sérii nadějně.

Jenže přišly další nevyužité šance, a ač Českolipští i nadále kontrolovali vývoj utkání, zbytečně pustili soupeře zpátky do hry. Domácí sice v přesilovce při vyloučení Vavrušky dlouho nic nevymysleli a byli rádi, že sami neinkasovali, ale pak se Hurikánům povedlo uvolnit Klápu a bylo opět srovnáno.

Po velmi opatrné části zápasu se nakonec přece jen usmálo štěstí na hosty. Kopič po zisku míče dostal za půlkou hodně prostoru k vítězné střele, kterou 52 vteřin před koncem prostřelil Váradiho. Následoval oddechový čas domácích, který ale velký tlak nepřinesl. Česká Lípa tak po vydřené výhře 5:4, kterou mimochodem v této sezoně porazila Karlovy Vary už potřetí, snížila stav série na 1:2. Čtvrtý zápas se na západě Čech hraje v neděli od 18:00.

FB Hurrican Karlovy Vary - FBC 4CLEAN Česká Lípa 4:5 (0:1, 3:1, 1:3)
24. Strachota, 28. Zeman, 32. a 55. Klápa - 13. a 47. Peška, 30. Krajcigr, 43. a 60. Kopič.
Rozhodčí:
Furmánek a Šolc. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:1. Střely na branku: 22:26. Diváci: 235.