První třetinu provázely četné nepřesnosti na obou stranách. Těžší zákroky musel přesto vytahovat českolipský brankář Netopilík, který ale po rychlé kombinaci nestačil na zakončení Strachoty a domácí Hurikáni vedli. Pak se probudila i Česká Lípa. Několik velkých šancí ještě hosté nevyužili, ale šikovné nahození Pekárka zpoza brány si jinak výborný Váradi srazil za svá záda a do šaten se šlo za stavu 1:1.

Ve druhé třetině už přece jenom Českolipští ožili. Začali soupeře přehrávat a vytvářeli si spoustu šancí. Jednu z nich využil ve velké formě hrající Peška, který přesnou ranou ke vzdálenější tyči překonal Váradiho. Z vedení se ovšem hosté příliš dlouho neradovali. O čtyři minuty později totiž od mantinelu vyběhl Zahraj a přesnou ranou o tyč zařídil další vyrovnání.

Na přelomu druhé a třetí třetiny putovali v rychlém sledu na trestnou lavici Jirsa se Štěrbou a v závěru druhé přesilovky, které jinak domácí moc nebezpečně nehráli, se dokázal ranou pod horní tyč přece jenom prosadit Ivan Tomčo. Početní převahu záhy dostala i Česká Lípa, ale několik ran Slaného skončilo buď na blocích nebo vedle brány Váradiho. A tak vzal osud utkání opět do svých rukou Peška. Vyběhl si po levé straně a krásnou střelou ke vzdálenější tyči opět vyrovnal.

Tím ale drama pátečního podvečera nekončilo. Velký tlak Západočechů zúročil ve vedoucí gól Velc, za necelou minutu si ale vybojoval další gólovou situaci hrdina večera Peška, který tak zkompletoval hattrick. V závěru zápasu ještě vytáhl několik fenomenálních zákroků Netopilík a Českolipští promarnili také další přesilovku, když navíc strávili nepochopitelně 35 vteřin ze zbývajícího času v neplodné výhodě.

Hosté pak v prodloužení nevyužili ani hru v početní převaze 4 na 3, přesto nakonec získali bod navíc po utěšené ráně Daniela Štěrby. Žádná velká radost se ovšem na hřišti nekonala.

Českolipští se tak po dvoubodovém zisku posouvají na osmé místo tabulky a v dalším souboji vyzvou už tuto neděli 9. října od 17:00 pražskou Spartu. Vstupné na zápas je zdarma, více informací se dozvíte v preview.

FB Hurrican Karlovy Vary – FBC 4CLEAN Česká Lípa 4:5pp (1:1, 1:1, 2:2 – 0:1)
10. Strachota, 37. Zahraj, 45. Tomčo, 54. Velc – 18. Pekárek, 33., 49. a 55. Peška, 63. Štěrba.
Rozhodčí: Šedivý, Štengl. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Diváci: 210. Střely na branku: 22:26.