Svěřencům trenéra Davida Derky vůbec nesedl začátek utkání. Už po dvaceti vteřinách inkasovali, když skóre otevřel domácí Klimscha. Z vyrovnání se mohli Severočeši radovat už za několik okamžiků, ale sudí Tichého střelu, která se odrazila od zadní části branky jako regulérní branku neuznali. 

Brankář Klinka Ostravu v úvodních minutách hodně podržel. Zlikvidoval všechny pokusy hostujícího celku a jeho spoluhráči Pešat s Malajkou, který využil přesilovou hru, stanovili skóre po první třetině na 3:0. Ostrava navíc brzy udeřila po čtvrté, když chybu v rozehrávce potrestali v následném přečíslení 2 na 1 Malajka se zakončujícím Sládkem. Až pak se prosadila i Česká Lípa. Krajcigr úspěšným forčekingem vybojoval míček a jednou rukou překonal Klinku.

Blíže než na tři góly se ale Českolipští v utkání nedostali. Naopak domácí využili další přesilovku, když po souhře s Pešatem tečoval jeho nabídku za Dvořáka nejproduktivnější ostravský hráč sezony Michal Sládek. V následné českolipské přesilové hře pak zachyboval Tichý a samostatný únik v oslabení proměnil Klimscha. Pokračující přesilovku pak proměnil pro změnu nejlepší střelec hostů Krajcigr, takže se do šaten odcházelo za stavu 6:2.

Hosté se přesto nevzdali. Honbu za vyrovnáním ale přece jenom narušila ztráta Štěrby, po níž zaznamenal Malajka svůj druhý gól a zvýšil už na 7:2. Jirsa pak ale bleskově využil přesilovku a po pěkném bekhendu Krajcigra se Česká Lípa dotáhla opět na rozdíl tří branek. Spoustu šancí však už ale nedokázala využít a při riziku bez brankáře ještě dvakrát inkasovala. Nejprve proměnil trestné střílení Klimscha a následně ještě trefil pustou českolipskou branku Sládek.

Přesto mají českolipští florbalisté svůj osud pevně ve svých rukou. Vděčí za to především pražským klubům, které byly o víkendu v soubojích s Pardubicemi a Hattrickem Brno stoprocentní. Výběr kouče Derky tak už může ohrozit pouze celek Pardubic, který by však musel uhrát na půdě Tatranu Střešovice a v domácí bitvě s Black Angels dohromady šest bodů a zároveň doufat v klopýtnutí Lípy v nedělní bitvě s Hattrickem Brno.

FBC ČPP Ostrava – FBC 4CLEAN Česká Lípa 9:4 (3:0, 3:2, 3:2)
Branky: 1., 35. a 57. Klimscha, 10. Pešat, 20. a 46. Malajka, 22., 34. a 59. Sládek - 26., 36. a 54. Krajcigr, 49. Jirsa.
Rozhodčí: Sýkora a Tkáč. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 26:25. Hráno bez diváků.