Cestu za zlatými medailemi započali dorostenci už dobrými výsledky v základní skupině. V bitvách proti ryze švédským soupeřům si často s chutí zastříleli a bez ztráty kytičky prošli až do soubojů v play-off. Zde následně postupně porazili výběry Rydboholms SK 5:1, dále pak celek Ingelstad IBK 4:3, ve čtvrtfinále pak slavné Pixbo Wallenstam 3:1 a zajistili si tak souboj do bojů o medaile.

Ani v semifinále se českolipská mašina nezastavila. Vítězství nad Särö Seahawks v poměru 4:1 zařídili Weber, Vlach, Vondruška a Motejzík a českolipští mladíci byli rázem ve finále. I to nicméně rozehráli fantasticky. V bitvě proti Linköpingu se díky trefám Švajcrové a dvěma zásahům Vondrušky brzy dostali do vedení 3:0, a ač soupeř snížil na rozdíl jediné branky a v závěru výrazně přitlačil, historické vítězství už bylo na světě. Tým posílený o několik hráčů z Ústí nad Labem a Lovosic tak pod vedením trenérů Štěpána Motejzíka a Marka Semelky výborně reprezentoval celý klub ve florbalově vyspělém Švédsku. 

Velmi blízko triumfu byli rovněž starší žáci. V kategorii B13 je totiž od zisku zlatých medailí dělil jen malý krůček. Po hladké jízdě základní skupinou přehráli svěřenci trenérů Petra Kopty a Michala Toráně výběr VV-87 SK Bjuv 7:2 a ve čtvrtfinále pak nejtěsnějším rozdílem 2:1 díky dvěma brankám Dominika Olexy i celek Bergs IK. V semifinále pak přišla další výhra 4:1 nad celkem Lindas Rasta a tím automaticky také posun do souboje o zlato. 

V něm se rozpoutala skvělá bitva. V bitvě s Jönköpingem totiž diváci mohli sledovat celkem dvanáct přesných zásahů. Českolipští v utkání zlikvidovali tříbrankový náskok soupeře a vynutili si vyrovnáním na 6:6 samostatné nájezdy. V nich se nakonec ze zisku trofeje přece jenom radovali Švédové a mohli tak slavit zisk trofeje. Stříbrné medaile jsou však pro severočeský tým výbornou vizitkou a také jim patří poděkování za skvělou reprezentaci. 

Výborný výsledek zaznamenaly také žákyně v kategorii G13, které vytvořily severočeský mix i s dalšími hráčkami z Liberce nebo z Turnova. Celek pod hlavičkou FBC Tulip Liberec, který vedl vedle Lukáše Nesměráka také Miloš Pekárek, se nakonec prokousal až do semifinále, v němž podlehl výběru Pixbo Wallenstam 0:2. Předtím však celým turnajem procházel bez jediného zaváhání a také zanechal v dalekém Švédskou velmi znatelnou stopu. 

Zkušenosti sbírala na turnaji nejmladší českolipská kategorie na tomto podniku B12. Severočeši si sice hned na úvod skupiny poradili s týmem FBC Vinga 2:0, pak ale připsali tři porážky a zamířili do B pavouka play-off. V něm se ale vytáhli a díky vítězství nad FBC Malmö 3:1 se dostali do osmifinále. Následně ale přišla porážka s výběrem FBC Hradec Králové POL-SKONE 0:9, ale i tak patří za vzornou reprezentaci výběru trenérů Ondřeje Urbana, Petra Kopeckého, Tomáše Boleslava velký dík. 

Sestava vítězného dorosteneckého týmu B15: Semelka, Matouš, Záruba, Šindelář, Weber, Vondruška, Cobl, Hrdlička, Trčka, Švajcrová, Vlach, Kafka, Piškula, Dvořák, Steinz, Motejzík. 

Sestava stříbrného týmu starších žáků B 13: Ulman, Leszko, Slabion, Olexa, Lán, Toráň, Jireš, Kopta, Luboš Ligmajer, Havlík, Štěpánek, Čapek, Frolík, Kadlec, Lukáš Ligmajer, Adam. 

Sestava mladších žáků B12:
Malý, Urban, Lukaszuk, Ptáček, Prokeš, Pechr, Boleslav, Štěrba, D. Malý, Drahan, Kopecký, Rejnart, Čapek, Dušek. 

Sestava FBC Tulip Liberec:
Kolstrunková, Suleková, Kopecká, Futschiková, Motejzíková, Labajová, Brunclíková, A. Svobodová, E. Svobodová, Pekárková, Pajkrtová, Štočková, Cidlinská, Hartlová, Gembecová, Ulrychová, Nesměráková, Šindelářová, Némethová, Sekničková.