V pátek 14.6. se tým starších žákyň v doprovodu několika fanoušků vydal v ranních hodinách na dlouho očekávaný turnaj do Prahy – na neoficiální mistrovství ČR této kategorie. Turnaje se účastnilo 10 nejlepších celků z celé republiky a v seznamu soupeřů byla i jména jako třeba Chodov, Tatran Střešovice, Bohemians, Znojmo nebo Ostrava.

Celý tým přijel na turnaj plný očekávání a chvíli trvalo, než se holky aklimatizovaly na kvalitu soupeřů a náročnost celého turnaje.

V prvním zápase ve skupině nás čekal absolutně neznámý soupeř z jihu Moravy – Aligators. Začátek zápasu byl vyrovnaný a po prvních několika minutách byl stav zápasu 1:1 po trefě Aji Bohaté. Soupeři se však tento výsledek nezamlouval a naše holky už nepustil k žádné brankové příležitosti, i když šancí bylo nespočet. Po našich dvou nešťastných individuálních chybách soupeř odskočil do vedení 3:1 a k závěru první poloviny přidal ještě čtvrtou branku na konečných 4:1. Zodpovědným výkonem na obou stranách skončila druhá polovina 0:0 a děvčata z Aligators mohly slavit.

O pár hodin později nás čekal už více známý soupeř ze Střešovic. Českolipské holky si nechtěly nechat ujít první polovinu zápasu jako s Aligators a na Tatran vlétly s velkou chutí. Netrvalo dlouho a v šesté minutě vsítila svůj první gól Seifrtová. V rychlém sledu pak ještě následovaly trefy Mazurové a Mojtekové. Takovýto stav by si asi nikdo na hale po deseti minutách utkání nepředstavoval. Zkušený soupeř se ale nenechal zastrašit a k zápasu přistoupil o to zodpovědněji. Zbývalo ještě dost času, kterého soupeř postupně využíval a postupně nás začal dotahovat, i když Šorfová ještě zvýšila vedení na 4:1. Tatran horko těžko dobýval bránu českolipských, ale nakonec přeci jen necelé 2 minuty před koncem vyrovnal na 4:4. Poslední naděje na vítězství se ještě naskytla 20 sekund před koncem, kdy Hadravová po krásné akci nastřelila tyč. Zápas skončil remízou a holky si po úžasném a nečekaném výkonu mohly připsat velice cenný bod do tabulky.

V prvním sobotním zápase nás čekal asi nejtěžší soupeř skupiny - Chodov (v té době ještě neznámý finalista). Naše děvčata, která si už z předešlých utkání více věřila a věděla jak hrát na těžké soupeře, nenechala ani sekundu utkání náhodě. Už ve třetí minutě zápasu se Chodovu naskytla možnost samostatného nájezdu, který bohužel proměnil. Od té doby ale začalo pro Chodov růžové peklo v podání Lípy. Chodovu se již do konce zápasu nepodařilo vstřelit ani jednu branku a to ani z druhého samostatného nájezdu, který vychytala naše vypůjčená opora z mladších žákyň Anička Wienerová z Turnova. Naopak našim holkám se v průběhu zápasu naskytly možnosti dvou přesilových her, které po famózních akcích celé pětky proměnila Mazurová a Bohatá. Po infarktovém závěru a tlaku Chodova se mohla slavit první a pro všechny přítomné nečekaná výhra a velice důležité tři body do tabulky, které nás později posunuly do čtvrtfinále.

V posledním zápase ve skupině nás čekal silný soupeř z Ostravy. V tomto zápase se hrálo o výhodnější pozici do play-off. Ačkoliv soupeři už o nic nešlo, poradil si s námi bez větších obtíží a zvítězil 5:1.

Ve čtvrtfinálovém zápase, který se hrál v sobotním podvečeru, nás čekal tým obhajující loňský titul – pražské Bohemians. Na pokraji našich fyzických sil z úmorného vedra podlehly holky 2:13 a další den nás tak čekaly zápasy o celkové umístění na turnaji.

V nedělním a posledním zápase o konečné sedmé místo jsme se potkali se soupeřem ze Znojma. Soupeřky vynikaly svou fyzickou aktivitou na hřišti, avšak o jejich celkové souhře by se to říct nedalo. Růžovobílé dresy českolipských hráček byly všude a soupeř se těžko dostával do zakončení. Výkony našich golmanek, Eliášové a Legnerové, kdy každá nestačila pouze na jednu střelu soupeře, týmu výrazně pomohly. Hned v první a třetí minutě zápasu se trefila Mazurová, která tímto započala svoji jízdu v tomto zápase. Po krásné akci celé lajny se trefila v 8. minutě Jandačová a zvýšila tak na 3:0. Ke konci první poloviny se Znojmu podařilo ještě snížit na 3:1, ale aby toho nebylo málo, ve 12. minutě završila svůj hattrick Mazurová, které již podruhé v tomto zápase asistovala kapitánka Tereza Seifrtová. Minutu před koncem sice přišla ještě jedna znojemská korekce, ale o vítězi bylo rozhodnuto. Po závěrečném odpočítávání a siréně vypukla velká radost a zasloužené vítězství znamenající konečné 7. místo na turnaji se mohlo spolu s fanoušky slavit.

Na to, že holky hrály oproti ostatním týmům celou sezonu turnaje v počtu 3+1 a neměly prakticky žádné zkušenosti z větších turnajů, jako byl tento, podaly úžasné výkony. Nasbíraly plno nových zkušeností do budoucích let a překvapily fanoušky, pořadatelé a myslím, že i samy sebe, co všechno se dá dokázat, když se hraje jako jeden tým.