Už také českolipské ženy se mohou v tabulce první ligy pyšnit prvním bodovým ziskem. Vybojovaly ho v neděli na domácí půdě proti florbalistkám Chomutova, jež dokázaly po výborném výkonu porazit 9:7. Den předtím ale nestačily na Mladou Boleslav.

Florbalová akademie MB – FBC Česká Lípa 9:3
Už sobotní duel proti favorizované domácí Mladé Boleslavi se českolipskému týmu žen herně vcelku vydařil. Holky do zápasu vstoupily dokonce lépe než soupeř a téměř 10 minut si užívaly lichotivé vedení 1:0 po parádní trefě Ševčíkové. Ve zbytku první třetiny však na rozdíl od soupeřek nevyužily několik dalších vyložených šancí a prohrály jí poměrem 3:1. Stejným výsledkem skončila i druhá a třetina. Mladá Boleslav byla opět lepším týmem, ale naše děvčata (s výbornou Halabalíkovou v bráně) už lépe vzdorovala atakům boleslavských útočnic a nejednou soupeřkám pěkně zatopila v brankovišti na opačné straně. Můžeme jen doufat, že v letošním systému 1. ligy žen, kdy se tyto dva týmy potkají ještě dvakrát, uvidíme s tímto soupeřem stále vyrovnanější utkání.

FBC Česká Lípa – Florbal Chomutov 9:7
V neděli přivítaly naše holky na domácí palubovce poprvé v letošní sezóně tým Chomutova. Vloni se Českolipským proti tomuto soupeři nedařilo a taktéž letos hrály papírové předpoklady ve prospěch týmu z Podkrušnohorska. Nicméně touha po prvních bodech podpořená slušnou (a hlučnou) návštěvou v hledišti nakonec přinesla ovoce a po lítém boji se domácí hráčky mohly radovat z výhry. Hvězdou týmu byl jednoznačně benjamínek týmu - Léňa Ševčíková, která ač měla v nohách kromě sobotního utkání navíc ještě zápasy juniorek, dokázala hned čtyřikrát překonat gólmanku hostí. Snad byl tento zápas zlomový a brzy se dočkáme v první lize dalších skalpů.