Severočeši přitom odehráli vynikající první třetinu. Brzy sice inkasovali po trefě Martina Obuškeviče, nicméně mírného favorita dostali hned vzápětí do vedení dvě slepené trefy Václava Vavrušky. Další spousta šancí už na straně domácích nebyla využita a hosté nakonec před koncem první třetiny využili vyloučení Marka Dzieržy, kdy se patnáct vteřin před odchodem do šaten prosadil z přesilovky Vojtěch Novotný. Právě tento nenápadný vyrovnávací gól pootočil kormidlem utkání ve prospěch hostů.

Českolipská převaha z první části hry postupně vymizela a hosté, kteří naopak každou větší šanci dokázali přetavit v gól odskočili ve skóre. Na začátku druhé části sice v přesilovce skóroval Vavruška a zkompletoval hattrick, od té doby se však prosazovali pouze hosté. Během 41 sekund snadnými góly otočili skóre Šťourač s Bočkem a kličkovanou Tichého při vlastním oslabení potrestal ke konci střelou mezi Dvořákovy nohy Matouš Burian.

Hned zkraje třetí třetiny mohl snížit náskok Pražanů Štěrba nicméně v dobré pozici zabrnkal jen na Körberovu tyč. Produktivní hosté naopak z brejků trestali. Burian s Čáslavou zvýšili už na 7:3 a zdálo se, že bude po zápase. Jenže trenér David Derka si vzal oddechový čas a i když kontaktní gól dlouho nepřicházel, diváci si nakonec na své přišli. Jízdu za malým florbalovým zázrakem započal Peška, na kterého poměrně rychle navázal i Kouba. Pak si vzali time-out i hosté, ale zanedlouho přišlo snížení Mlejnka na 6:7.

Do konce utkání v tu chvíli zbývaly ještě necelé tři minuty, nicméně šanci na vyrovnání si už domácí nepřipravili. Naopak po rychlém přechodu do útoku se přece jenom prosadil v čase 57:54 Radek Hanák a rozhodl zápas. K další korekci už nepomohla ani následná hra bez brankáře, v níž se opět několikrát zaskvěl Körber a pomohl tak svému týmu přerušit dlouhou sérii bez výhry. Českolipští naopak po druhé porážce za sebou v tabulce klesli na osmé místo.

FBC 4CLEAN Česká Lípa – Black Angels 6:8 (2:2, 1:3, 3:3)
5., 7. a 23. Vavruška, 53. Peška, 55. Kouba, 58. Mlejnek – 3. Obuškevič, 20. Novotný, 28. M. Boček, 28. Šťourač, 40. a 42. Burian, 47. Čáslava, 58. Hanák.
Rozhodčí: Drápal, Pospíšil. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:2. Střely na branku: 25:22. Diváci: 334.