Domácí drželi krok se soupeřem pouze v první třetině. Na slepené trefy Čermáka s Baudischem sice dokázal ve vlastním oslabení na sklonku úvodní části odpovědět Mlejnek, ale krátce po návratu vyloučeného Slaného do hry udeřil potřetí Jakub Kopecký.

Příznivci českolipského týmu pak museli zkousnout hořkou pilulku zejména ve druhé třetině. Zatímco liberecký gólman Mück byl téměř bez práce, českolipského Dvořáka ostřelovali hosté ze všech stran. A navíc se dokázali pětkrát prosadit. Po trefách Kološe, Wienera, Kořínka, Dleska a Čermáka už narostlo jejich vedení do hrozivé podoby 1:8.

Alespoň ve třetí třetině potěšili domácí hráči slušně zaplněnou tribunu gólovými příspěvky. Dvakrát se do listiny střelců zapsal Slaný, po jedné trefě přidali Kadlec a Štěrba. Nezaháleli ani Liberečtí, kteří podobně jako ve druhé části hry skórovali celkem pětkrát a odvezli si z České Lípy vysokou výhru 13:5. Spolu s Tatranem Střešovice tak postoupili do další části českého poháru, Česká Lípa naopak s Chomutovem končí už ve skupině.

FBC 4CLEAN Česká Lípa – FBC Liberec 5:13 (1:3, 0:5, 4:5)
19. Mlejnek, 49. a 57. Slaný, 52. Kadlec, 60. Štěrba – 5. a 39. Čermák, 6. a 50. Baudisch, 20. a 50. Kopecký, 24. Kološ, 29. Wiener, 31. a 42. Kořínek, 38. Dlesk, 57. Klucho, 58. Lhota.
Rozhodčí: Jelínek a Libecajt. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 153. Střely na branku: 20:29.