Pražané velmi výrazně vykročili k vítězství už během první třetiny, kterou vyhráli tříbrankovým rozdílem, když se prosadili Šindelář, Beneš a Meliš. Ve druhé části hry byli ovšem domácí svému soupeři více než důstojným soupeřem a dokázali držet krok výsledkově i herně.

Za záda brankáře Netopilíka se sice prosadil nejprve Vojtěch Kún, pak se ale pěknou individuální akcí blýskl Kopič a snížil na 1:4. Škoda jen, že gólem neskončily i další dobré možnosti České Lípy, které mohly přitáhnout domácí ve skóre už jen na rozdíl dvou branek. Naopak se na druhé straně prosadil přesnou střelou ještě Šimek a navýšil utkání 5:1.

Třetí třetina, která nakonec dopadla pro Severočechy nejhůře, začala pro domácí dobře. Pěknou kombinaci s Pekárkem vyjádřil gólově Václav Vavruška a opět vykřesal jiskřičku naděje. Pak ale obrovskou šanci neproměnil Dzierža, když po oběhnutí brankáře Jurca netrefil bekhendem prázdnou branku.

Hosté vzápětí trestali nekompromisně. Přesná trefa Eliáše k tyči opět znamenala zvýšení náskoku na 6:2 a zlomení domácí už nestačili dalšímu tlaku velkého favorita odolávat. Hattrick během závěrečné kanonády zkompletovali Kún s Benešem a vyšponovali náskok vítěze až na desetibrankový rozdíl. Tatranu tak schází už jen tři zápasy k tomu, aby prošel základní částí bez ztráty jediného bodu.

K dalšímu superligovému utkání nastoupí Českolipští už v neděli, kdy se představí na hřišti Bohemians. Zápas začne v 15:30.

FBC 4CLEAN Česká Lípa – Tatran Střešovice 2:12 (0:3, 1:2, 1:7)
Branky: 26. Kopič, 42. Vavruška – 8. Šindelář, 10., 56. a 58. Beneš, 18. Meliš, 24., 45. a 53. Kún, 37. a 51. Šimek, 44. Eliáš, 60. Péc.
Rozhodčí: Kostinek, Reichelt. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:2. Diváci: 453. Střely na branku: 17:39.