Svěřenci trenérky Lenky Bartošové se opět mohli spolehnout na vynikající hru v nerovnovážných situacích. I díky ní se drželi prakticky po celý zápas ve vedení. Ostrava srovnala jen jednou. To, když na úvodní gól kapitána Kadlece rychle odpověděl ostravský Šindler. Závěr třetiny už připomínal spanilou českolipskou jízdu. Ekl nejprve upravil na 2:1 a pak při vlastním oslabení prokázal své velké dovednosti Krajcigr a zvládl i samostatný únik. Když se pak trefil v poslední minutě i Jirsa, byly akcie České Lípy v tomto zápase hodně vysoké.

Tím spíše, že hned zkraje druhé části hry se opět při vlastním oslabení trefil po rychlém protiútoku a dobré práci Krajcigra pohotový Spilka. Vysokým vedením se však domácí na chvíli ukolébali, hráli v hodně pasivním bloku a Ostrava začala soupeřův náskok bleskově likvidovat. Nejprve se z úhlu prosadil Klimek, vzápětí se na brankovišti dobře zorientoval Dohnal a po trefě Klimschy už byl krátce po polovině zápasu náskok hostitelů jen jednobrankový.

V tu chvíli se však Českolipští otřepali a začali opět ohrožovat Binderovu branku. Své šance však neproměnili a na další góly si tak přítomní diváci museli počkat až do následující třetiny. Na jejím začátku využili i svou čtvrtou přesilovku v sezoně, když přečíslení dva na jednoho zužitkoval přesnou ranou pod horní tyč gólový Krajcigr. O devatenáct vteřin později navíc Novotný perfektně našel Dzieržu a za stavu 7:4 a na chvíli zavládl v českolipské hale klid.

Ten byl sice na chvíli narušen vynikající tečí Stejskala, ale hned po buly ve středu hřiště vybojoval míček Tichý, prošel s ním až před branku, kde ho naservíroval před odkrytou branku Matějíčkovi a ten už měl snadný úkol. V polovině 47. minuty navíc Dzierža vynikající přihrávkou oslovil do úniku Spilku, který trefil přesně pod břevno. Za stavu 9:5 už i ti největší pesimisté věřili, že tři body zůstanou v moci domácího mužstva.

Ostrava se ale nevzdávala. Ekl sice po souhře s Jirsou zvyšoval v 50. minutě už na 10:5, pak se ale českolipští hráči nechali strhnout vývojem hry a za dvacet vteřin okamžitě korigoval skóre z rychlého brejku Sládek. Zřejmě definitivně rozhodnutí pak padlo necelých osm minut před koncem. Jirsa bekhendem našel před brankou Ekla, jehož efektní zakončení zkompletovalo jeho hattrick a potěšilo přítomné fanoušky. Hosté pak ještě Zapletalem snížili při hře bez brankáře, ale konečné slovo řekl v poslední minutě proměněným trestným střílením při vyloučení Slaného Krajcigr, který stejně jako Ekl zaznamenal v zápase tři branky.

Českolipští tak potvrdili velmi dobrou formu z posledního domácího dvojzápasu a bodovali potřetí v řadě. V posledních dvou duelech navíc potvrdili dobrou střeleckou formu, když vsítili 19 gólů. Už za týden mohou svůj dobrý rozmar prezentovat také proti nebezpečnému nováčkovi – týmu Black Angels. Zápas se hraje v sobotu 12: října od 19:00 v České Lípě.

5. kolo Superligy:
FBC 4CLEAN Česká Lípa – FBC ČPP Ostrava 12:7 (4:1, 1:3, 7:3)
Branky:
 5. Kadlec, 13., 50. a 53. Ekl, 17., 42. a 60. Krajcigr, 20. Jirsa, 25. a 47. Spilka, 42. Novotný, 46. Matějíček – 7. a 25. Klimek, 30. Dohnal, 31. Klimscha, 46. Stejskal, 50. Sládek, 54. Zapletal.
Rozhodčí: Vlček, Žofka. Vyloučení: 3:1. Využití: 1:0. V oslabení: 3:0. Diváci: 258. Střely na branku: 24:37.