Mladoboleslavští florbalisté v posledních letech kralují české nejvyšší soutěži. Opanovali poslední dva ročníky, když nejprve porazili v Superfinále celek Vítkovic a o rok později si poradili také s Tatranem Střešovice. Výběr kouče Petra Novotného je jedním z největších favoritů na zisk titulu i v letošní sezoně, kterou odstartoval vítězstvím v prvním školním utkání proti Black Angels (6:4) a porážkou v repríze superligového finále s Tatranem Střešovice (3:4).

Tým prošel v průběh letní přestávky několika změnami. Opustil ho reprezentační útočník Jiří Curney, který zamířil do pražské Sparty, z Ostravy naopak přišel Michal Sládek a ze zahraničí se vrátil do středočeského klubu Matyáš Krebner, který florbalově vyrůstal v barvách pražských Bohemians. Jinak tým v průběhu letní přestávky výrazně omladil a doplnila ho také celá řada florbalistů z úspěšné juniorky.

Mladá Boleslav je jinak jedním ze dvou soupeřů (vedle Bohemians), proti nimž ještě Česká Lípa ve své superligové historii neuhrála ani jeden bod. Poslední dva vzájemné duely ovšem byly poměrně zajímavé. Na půdě soupeře Českolipští v minulé sezoně prohráli 3:7 poté, co inkasovali několik branek až v samotném závěru a poměrně dlouho byl vyrovnaný i domácí souboj v České Lípě, v němž Severočeši prohráli po atraktivním průběhu 5:9.

Českolipští zatím prožívají velmi divoký vstup do sezony. Po výborném výkonu a vysoké výhře v Ostravě 11:3 nenavázali na tento počin v utkání s Královskými Vinohrady, jimž podlehli vinou špatných dvou třetin zápasu 6:8. V úterý tak budou svěřenci kouče Davida Derky bojovat především o sebevědomí. „Rádi bychom nastoupili odvážně a nechali zapomenout na nepovedené vystoupení na Vinohradech. Chceme se dobrým výkonem naladit na další průběh sezony,“ uvedl vedoucí České Lípy František Beránek.

Hosté se i v této sezoně mohou bodově spolehnout na produktivního Milana Tichého, který má vedle tří branek také čtyři asistence a patří ke špičce bodování soutěže. Naopak na druhé straně barikády zatím žádné individuality nevynikají. Tři branky má na svém kontě zkušený snajpr Jan Natov, ostatní hráči se v prvních dvou duelech s pražskými celky prosadili maximálně jednou.

Zápas začíná v mladoboleslavské sportovní hale od 10:00 a můžete ho sledovat prostřednictvím online přenosu, případně videa. Rozhodčími souboje budou Jiří Kropáček a Tomáš Novák.