Vítkovice prožívají turbulentní rok. Po neúplně dobrém startu do sezony a vyřazení z Poháru českého florbalu sáhly k nečekaně razantnímu kroku a z funkce hlavního kouče odvolali trenéra Pavla Bruse. Pod vedením Daniela Folty a Tomáše Martiníka se však tým zvedl. Po sérii výher sice přišla těsná porážka se suverénním Tatranem Střešovice, nicméně svým výkonem Vítkovičtí předvedli, že se vrací zpět do sedla.

V aktuální tabulce už patří Vítkovicím druhé místo s dvoubodovým náskokem na Mladou Boleslav a čtyřbodovým na čtvrté Bohemians. Střeleckým lídrem týmu je Martin Gattnar, který se v dosavadním ročníku prosadil už ve 24 případech, s jednadvaceti brankami mu ale dýchá na paty Adam Delong. Se 45 kanadskými body (19+26) je však lídrem produktivity Marek Matejčík. V brance se zatím střídají Lukáš Souček s Denisem Jaslokem, ale je to prvně jmenovaný, kdo zatím má na svém kontě více minut.

Vítkovice jinak ale patří k nejméně oblíbeným soupeřům České Lípy. Severočeši s nimi dokázali uhrát pouze jeden jediný bod za těsnou porážku 7:8 po prodloužení na podzim roku 2019, ostatní zápasy s tímto soupeřem byly poměrně jednoznačné. Včetně listopadového utkání, kdy sice Česká Lípa rychle vedla 2:0, nakonec se však z Ostravy vracela z hodně nepříjemným debaklem 5:15.


Českolipští vstoupili do kalendářního roku důležitými výhrami nad Karlovými Vary a Libercem, pak ale nezvládli školní zápas v Pardubicích, kde před čtyřmi tisíci malých žáků prohráli 6:7. Ve zbylých šesti zápasech tak budou muset ještě uhrát řadu bodů k případné účasti v předkole play-off. Po čtvrtečním souboji s Vítkovicemi, do nějž vstoupí Českolipští víceméně kompletní, je čeká velmi důležitý nedělní duel s Black Angels, který se odehraje v Lounech.

„Ve čtvrtek nás čeká velmi tvrdý oříšek. Poměříme se se soupeřem, který je navíc povzbuzený příchodem nového trenéra. Už se to navíc ve hře okamžitě projevilo. Do zápasu jdeme s pokorou k soupeři, ale také chceme sebevědomě předvést kvalitní výkon. Pokud chceme pomýšlet na body, musíme předvést kvalitní zodpovědný výkon na hranici vlastních možností,“ má jasno kouč David Derka.

Utkání začíná v českolipské sportovní hale od 19:00 a odpískají ho Tomáš Kostinek s Martinem Reicheltem. Těšit se tradičně můžete na doprovodný program i tipovací soutěž s názvem Českolipská trefa.