Českolipští vstoupili do utkání koncentrovaně a od prvních minut plnili roli favorita. Tu vyjádřili také dvěma brzkými góly, kdy se v rychlém sledu po sobě prosadili Jirsa s Peškou. Pak ovšem svěřenci kouče Davida Derky zcela vypadli z role a přepustili ji svému soupeři. Ten hrál zejména v první polovině utkání s velkou chutí a po zásluze skóre otočil. Během tří minut a dvanácti vteřin se trefili Nerad, Unzeitig a Ryba a zařídili tak senzační obrat.

Další komplikace ovšem favorizovaní hosté nepřipustili. Ještě do konce první třetiny se totiž dokázali trefit Dzierža s Pekárkem, přičemž druhý jmenovaný se prosadil přesně v čase 19:59. Asi svou nejlepší pasáž hry pak zaznamenali hosté na začátku druhé třetiny. V jejím úvodu sice přežili před svou brankou několik ošemetných momentů, než sami udeřili. Po trefě Mlejnka přišly tři slepené góly v rozmezí minuty a sedmnácti vteřin, kdy se krátce po sobě prosadili Kopič, Pokorný a Dzierža.

Luxusní pětibrankový náskok už superligový účastník nepustil, byť domácí i po vystřídání brankáře přece jenom ožili. Souček navíc přidal čtvrtý gól a definitivně tím zastavil českolipskou lavinu. Třetí třetina pak nabídla už jen dvě branky, po jedné na každé straně. Ve 47. minutě se prosadil nejprve Vavruška a po něm stanovil konečné skóre zápasu na 5:9 domácí Lukáš Klouček.

Hosté tak mají na svém kontě ve skupině BV dvě výhry a k definitivnímu zajištění účasti ve vyřazovací fáze soutěže potřebují získat v závěrečném zápase proti Black Angels alespoň bod, nebo doufat ve ztrátu Ústí nad Labem. Závěrečný zápas odehrají florbalisté České Lípy na domácí palubovce v úterý 30. srpna, kdy od 19:00 přivítají Black Angels. Ti zatím do poháru letos ještě nenastoupili.

FBC Hradec Králové - FBC 4CLEAN Česká Lípa 5:9 (3:4, 1:4, 1:1)

Branky: 16. Unzeitig, 18. Nerad, 19. Ryba, 36. Souček, 59. Klouček - 8. Jirsa, 9. Peška, 20. a 31. Dzierža, 20. Pekárek, 23. Mlejnek, 30. Kopič, 30. Pokorný, 47. Vavruška.
Rozhodčí: Jansa, Vlček. Vyloučení: 0:2; Využití: 1:0. Diváků: 65. Zásahy brankářů: Ondřej Bárta 12, David Šimeček 26 - Daniel Jukl 25.

Sestava České Lípy: Jukl - Tichý, Mlejnek, Brodský, Štěrba, Pokorný, Pekárek, Dzierža, Kouba, Kopič, Peška, Jirsa, Flekl, Vavruška, Staněk, Moravík, Ekl.