Florbalisté pardubického Sokola se však po mizerném vstupu do sezony výrazně zvedli. Pomohla jim změna na postu trenéra, kde převzal kormidlo týmu Milan Koubek. Závěr prosince tak měli Východočeši velmi dobrý a zásluhou dvou výher se posunuli trochu výše. V lednu však Pardubičtí zatím uhráli pouze bod za porážku 5:6 po prodloužení v domácím souboji s Libercem. Hosté v zápase zlikvidovali dvoubrankové manko a v prodloužení rozhodl talentovaný Šimon Stránský.

Pardubice mají aktuálně na svém kontě stejně jako Česká Lípa čtrnáct bodů. Nedělní vzájemný zápas tak velmi napoví o tom, kdo se bude moci připravovat na play-down, a kdo naopak ještě bude mít šanci zabojovat o účast ve vyřazovací části soutěže. Zároveň může být tento souboj i bojem o výhodnějšího soupeře pro klíčovou sérii play-down.

Vzájemné zápasy mezi Českou Lípou a Pardubicemi jsou mezi českou klubovou elitou zatím maximálně vyrovnané. Z devíti zápasů zatím Českolipští vyhráli ve čtyřech případech, pětkrát se z výhry radovaly Pardubice. Velmi napínavý byl i první společný duel těchto celků v právě probíhajícím ročníku, kdy Česká Lípa udolala svého soupeře po divokém průběhu 9:8 po prodloužení.

Stejně jako Česká Lípa musely odkládat vinou koronavirové nákazy i Pardubice. Zatímco Severočeši přišli o duely s Black Angels a s Spartou, Sokoli musí ve zbývajících týdnech ještě sehrát zápasy na Chodově a doma s Black Angels. Oba týmy by tak papírově mohly být v podobné pozici, neboť poslední zápas sehrály Pardubice v pondělí 10. ledna s Libercem.

Českolipští prožívají dobrý vstup do tohoto roku. Po vítězství nad Otrokovicemi zdolali také Chodov, když na jeho palubovce dokázali zvítězit 7:6 po samostatných nájezdech. Velmi důstojný zápas pak odehráli i v domácím prostředí s Mladou Boleslaví, s níž po boji padli 5:9. Se čtrnácti body tak svěřenci kouče Davida Derky stále živí teoretickou šanci na postup do play-off.

„V neděli bychom měli nastoupit v Pardubicích kompletní. Nemáme ale tolik natrénováno. Většina hráčů navíc prodělala covid, což bude na naší hře znát. Začali jsme trénovat až v tomto týdnu a uvidíme, jak se to projeví. Musíme se s tím ale nějak poprat. Naším cílem je vyhrát každý zápas. Pardubice výměnou trenéra a zařazením Zozuláka a Buriana do sestavy získaly sebevědomí a uhrály cenné body. Pojedeme tam za stavu, kdy si na nás určitě budou věřit a budou chtít získat nějaké body. My tam ale jedeme se stejným cílem a věřím, že nějaké důležité body zde vybojujeme,“ uvedl lodivod českolipského týmu.

Utkání ve sportovní hale Dašická startuje v neděli 30. ledna od 17:00 a rozhodčími duelu budou Petr Števček a Radek Števček. Odkazy na on-line a video přenosy naleznete pod článkem.