Nedělní duel se od toho sobotního příliš nelišil. Snad pouze v tom, že v roli dotahujícího týmu byli po většinu času hosté. Za celých šedesát minut se přitom ani jednou nedostali do vedení. Likvidovat ztrátu museli už od třetí minuty, kdy dravý průnik do nitra soupeřovy obrany zakončil Kouba a otevřel skóre zápasu. Brněnská odpověď na sebe nenechala dlouho čekat a trefa Lukáše Vlacha znamenala vyrovnání už po pouhých 37 vteřinách.

Divokou přestřelku v první třetině ale nakonec zvládli lépe domácí. Tichý napřáhl ještě z vlastní poloviny a míček k údivu všech skončil za zády brankáře Rašky. Na to zareagoval z velmi podobného místa hostující Dvořák, ale vedení České Lípě po první třetině vrátil přesnou tečí Koubovy střely Jakub Jirsa.

Ve druhé třetině nejprve Českolipští přežili krátké oslabení 3 na 5, aby pak sami v početní nevýhodě skórovali. Krajcigr byl v úniku faulován a Tichý proměnil trestné střílení. V téže přesilovce však ještě stačil snížit českolipský náskok přesnou a prudkou střelou Brom. Krátce po polovině zápasu navíc Hronek zpoza branky našel přesnou přihrávkou stejného hráče v optimální střelecké pozici a bylo vyrovnáno.

Českolipští museli ve druhé třetině zkousnout hned čtyři tresty pro své hráče, ale po ubráněných oslabeních nakonec sami udeřili. Nenápadné nahození Mlejnka se zamotalo před Raškovou brankou a pohotový Štěrba dorazil míček do branky.

Nástup do třetí třetiny domácím florbalistům vyšel dobře a zprvu s přehledem hlídali těsný náskok. Jenže pak se středem jejich obrany rozběhl jako blesk z čistého nebe Jalový, předložil míček Vlachovi a ten prostřelil Dvořáka.

Nicméně ani čtvrté vyrovnání v zápase touhu Severočechů po výhře nezmenšilo. Během přesilovky při vyloučení Hronka sice Českolipští nejprve nevyužili celou řadu příležitostí, pak se ale krátce po návratu vyloučeného hráče dostal až před Rašku Štěrba a opakovanou střelou rozhodl zápas. Hattricku k dalšímu vyrovnání nepomohl ani oddechový čas, ani nepříliš povedená hra bez brankáře a Česká Lípa si tak v sérii připsala velmi důležitý druhý bod.

Teoreticky tak mohou svěřenci kouče Davida Derky ukončit sérii už o příštím víkendu v Brně, k tomu ale potřebují vyhrát oba zápasy. Duely v maloměřické sportovní hale se po oba dny budou hrát od 17:00.

FBC 4CLEAN Česká Lípa – FBŠ Hummel Hattrick Brno 6:5 (3:2, 2:2, 1:1)
Branky:
3. Kouba, 11. a 23. z TS Tichý, 18. Jirsa, 39. a 54. Štěrba – 4. Vlach, 16. Dvořák, 23. a 31. Brom, 49. Jalový.
Rozhodčí: Kostinek, Reichelt. Vyloučení: 4:1. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 176. Střely na branku: 24:24.