Souboje mezi „rudými“ a Českou Lípou přitom bývají herně i výsledkově poměrně vyrovnané. Loni v nich oba týmy vybojovaly shodně po třech bodech. Severočeši před svým publikem vybojovali celmi cenné vítězství 8:5, v Praze se naopak radovala Sparta po vítězství 9:6. Podobně dramatické byly i duely z předminulého ročníku. V televizním utkání nejprve v září těsně vyhrála Sparta 5:3, v domácím duelu pak přehrála svého soupeře stejným rozdílem ve skóre.

Sparťané pod vedením kouče Ondřeje Kašpárka ale mají velké ambice i letos. Rádi by narušili nadvládu Mladé Boleslavi, Chodova a Vítkovic a zabojovali o účast v Superfinále. Do svých řad proto přivedli před sezonou reprezentačního útočníka Mikuláše Krbce. Nezačali ale úplně šťastně, neboť v premiérovém letošním utkání nestačili na Pardubice, jimž senzačně podlehli 6:7. Náladu si však spravili hned o dva dny později, kdy dokázali porazit mužstvo Bohemians 8:5.

Bodově se v prvních dvou zápasech našeho třetího soupeře dařilo především Matěji Čermákovi a Mikuláši Krbcovi, kteří dohromady nashromáždili po čtyřech kanadských bodech. V obou utkáních dostal mezi třemi tyčemi šanci od první minuty Martin Beneš. Zajímavostí je, že v úvodních dvou duelech nenaskočil do hry lídr týmu, sedmatřicetiletý Milan Garčar.

V České Lípě naopak moc důvodů ke spokojenosti není. Bilance 0 bodů z prvních dvou zápasů nevěstí před dalším těžkým losem v příštích dnech nic příjemného. Severočeši sice na úvod sezony potrápili Chodov a v domácím prostředí nebyli úplně daleko od bodů, v Kbelích proti Black Angels se však museli smířit s prohrou 6:9. Na Spartu se však Českolipským tradičně daří a věřme, že také zápas začínající v 17:00 v tomto ohledu nebude výjimkou.

"Na zápas se Spartou se těším. Skoro pokaždé s nimi hrajeme vyrovnanou partii a i ted věřím, že to bude mít náboj. Když si pohlídáme Radimovi čepy, vyhrajeme!" je před startem utkání optimistický útočník Radek Krajcigr. Pokud skóruje v sobotním duelu, dosáhne na magickou hranici 200 gólů v základní části Superligy.

Příprava na středeční televizní duel

Po sobotním souboji se Spartou však na českolipský tým čeká velká výzva. Ve středu 30. září totiž nastoupí v domácím prostředí Sportovní haly k televiznímu utkání s Tatranem Střešovice. I přes omezené kapacity sportovních akcí je přístup na zápas vzhledem ke kapacitě tribuny téměř stoprocentně přístupný, povinná je akorát rouška na ústech. Utkání před kamerami ČT Sport začíná v 19:00.