Zápasy v České Lípě byly pro severočeský celek doslova noční můrou. Hosté vsadili na trpělivou obranu podpořenou smrtícími kontry, které dirigovali především velmi produktivní Michalové Strachota a Klápa. Výborným výkonem se k nim navíc přidal Daniel Váradi, který zaznamenal úctyhodných čtyřicet zákroků a v obou utkáních byl nejlepším hráčem svého týmu.

Podobně jako v České Lípě se dá i v krajském městě v západní části republiky očekávat skvělá atmosféra. Tím spíše, že místní diváci si dosud užili pouze jedinou výhru, když na úvod soutěže porazili Hurikáni Pardubice 4:3. I proto bude pro Českou Lípu důležité, aby zvládla dobře především vstup do obou zápasů.

Karlovarští zatím dominují ve většině statistických ukazatelů série. Jsou úspěšnější v oslabení i v přesilovkách a disponují úžasnou čtyřicetiprocentní úspěšností střelby. Na straně České Lípy se naproti tomu zatím ujala každá pátá střela mezi tři tyče. Dalším faktorem série je skutečnost, že zatímco Českolipští dosud dohromady v obou zápasech vedli zhruba deset minut, Západočeši zůstávají výsledkově vepředu po velkou část utkání.

„Po domácích zápasech jsme si pochopitelně představovali jiný stav. Jet za stavu 0:2 na zápasy na půdu soupeře není jednoduché. Řekli jsme si ale, co musíme zlepšit, kvalitně potrénovali a jsme odhodláni vrátit sérii domů. Musíme se především zlepšit v začátcích zápasů, být daleko efektivnější a hrát více jako tým. Jedině poctivou kolektivní prací dokážeme soupeře přehrát. Zatím se soustředíme pouze na sobotní zápas, který musíme vyhrát. Ať už 1:0 po samostatných nájezdech, 8:7 nebo 9:3. To je jedno. Až pak budeme řešit nedělní duel,“ uvedl před utkáním lodivod České Lípy David Derka.

Sobotní zápas odstartuje v místní „Míčovce“ od 20:00, ten nedělní pak od 18:00. Pokud Česká Lípa ani jednou neuspěje, série pro ni skončí a o svou příslušnost v Superlize bude muset bojovat dál. Za předpokladu alespoň jednoho úspěchu se pak bude hrát opět v úterý v České Lípě s tím, že čas zápasu by byl teprve upřesněný. Rozhodčími sobotního duelu budou pánové Jakub Furmánek a Vlastimil Šolc. Utkání samozřejmě budete moci sledovat prostřednictvím on-line případně video přenosu. Vzájemná bilance v této sezoně je zatím nerozhodná 2:2.