V pátek se Českolipští poměří na půdě Ostravy. S tímto soupeřem zatím mají v Superlize úžasnou bilanci čtyř výher a jediné porážky. Bodovat navíc dokázali ve všech pěti duelech. Pokud se jim to povede i zítra, zaznamenají první letošní bodový zisk na půdě soupeře.

Ani Ostravě se přitom v posledních duelech nevedlo. Sérii porážek ukončila až překvapivě jednoznačnou výhrou 7:2 v Královských Vinohradech. Oslnivé výkony nepodává páteční soupeř České Lípy ani na domácí půdě. Tady naposledy zvítězil 22. listopadu, když téměř zázračně otočil zápas s Pardubicemi a zvítězil 7:6. Pak následovaly porážky s Libercem, Spartou i Vítkovicemi.

Ostrava zatím nasbírala sedmnáct bodů a za Českou Lípou je v aktuálním pořadí o jediný bodík. První vzájemný duel obou soupeřů v této sezoně skončil vysokým vítězstvím domácích 12:7, na kterém se podíleli zejména produktivní útočníci Jaromír Ekl a Radek Krajcigr. Nejlepším ostravským střelcem je s osmnácti přesnými zásahy Michal Sládek, který je zároveň lídrem produktivity klubu.

Českolipští zatím stále neurvali v letošním ročníku ani bod na hřištích soupeřů. Pokud chtějí mít o Vánocích klid, musí tuto statistiku v posledních dvou zápasech kalendářního ročníku změnit. V posledním zápase ve výrazně okleštěné sestavě podlehli Vítkovicím 4:12, klíčový víkend však odehrají v plné síle.

„Máme před sebou nepochybně nejtěžší víkend této sezony. Oba soupeři jsou velmi silní. Ostravu jsme sice letos porazili, ale ta šla v posledních zápasech herně nahoru. Jestli nepředvedeme top týmovou hru, spláčeme nad výdělkem,“ je jasno trenérce Lence Bartošové. Ta se v sestavě bude moci poprvé v této sezoně spolehnout i na služby obránce Tomáše Nováka.

Páteční nesmírně důležité utkání začne v ČPP Areně od 17:30 a můžete ho na stránkách cfbu.cz sledovat prostřednictvím on-line přenosu nebo videa.