Produktivní bek odehrál v loňské sezoně včetně play-down a Poháru českého florbalu celkem 36 zápasů, ve kterých zaznamenal 18 branek, k nimž přidal 26 asistencí. Tichý se do povědomí českolipských fanoušků dostal už před sezonou 2011/2012, kdy společně se svými kolegy vybojoval postup do juniorské extraligy, kterou pak také úspěšně hrál.

V mužské kategorii je pak Tichý podepsán pod postupy do první ligy (2012) i do Superligy (2017), byť tehdy nastoupil coby hráč brněnských Buldoků pouze do baráže proti Kladnu. V českolipském dresu odehrál v nejvyšší soutěži celkem 106 zápasů a řadí se tak ke služebně nejzkušenějším hráčům týmu.

Tichý odchází do Prahy i pracovně, což jeho přestup do týmu Chodova jen podpořilo. „Účinkování v Lípě nejde hodnotit jinak než pozitivně. S přestávkami jsem tu hrál 14 let a většinu kamarádů mám právě z tohoto klubu. Jsem moc rád za to, že se nám tehdy na Kladně povedlo postoupit do Superligy a nakonec jsem si ji tu mohl i zahrát. Konec sezony však pro mě byl těžký. Ovlivnila ho složitá životní situace a já se rozhodoval, kam budou směřovat mé další kroky. Věděl jsem, že budu opouštět Mladou Boleslav a chtěl jsem zkusit novou výzvu se vším všudy,“ uvedl Tichý.

„Je mi třicet let a říkal jsem si, že tohle může být poslední možnost, jak ještě ve florbale zažít jinou zkušenost. Dříve jsem si pohrával s myšlenkou zkusit angažmá v zahraničí, ale na to se už necítím. Ani ne tak po florbalové, ale spíše po životní stránce. V zahraničí už na mě navíc nikdo nečeká. Měl jsem odejít v době studia, teď už jsem na to příliš pohodlný. Každopádně jsem už i z florbalového hlediska cítil, že moje hra v dresu České Lípy postupně uvadá. Základní část jsem neodehrál podle svých představ a play-down s Karlovými Vary se následně natáhlo na sedm zápasů, po nichž jsme naštěstí Superligu udrželi. To pro mě bylo klíčové, i kdybych hrál příští sezonu kdekoliv. Po sezoně jsem se každopádně sešel se zástupci Chodova, lidsky jsme si hodně sedli a jakmile jsem získal práci učitele tělesné výchovy na místní základní škole, už jsme jen doladili detaily a dohoda byla velice rychlá. Od nového angažmá očekávám trochu nového impulsu do mé hry, která byla místy velice monotónní. Doufám, že se mi vše povede co nejlépe, já vydržím zdravý a budu schopen předvádět výkony hodné obránce týmu z TOP 6 celé ligy,“ vysvětluje svůj příchod na Chodov Milan Tichý.

"Milanovi končila v České Lípě smlouva a její prodloužení bylo pro obě strany téma, které jsme s Milanem hodně probírali. Vzhledem k jeho osobním záležitostem se nakonec rozhodl pro angažmá na Chodově, s nímž jsme se bez problémů domluvili na podmínkách, kdy k nám Milan bude mít vždy otevřené dveře. Ztratit hráče takového kalibru je pro náš klub citelnou ztrátou a my nyní samozřejmě napneme všechny síly k tomu, abychom kádr co nejdříve vhodně doplnili. Ztratá je to ale i pro mě osobně. Milan byl hráč, se kterým jsem byl na hřišti slušně sehraný a navíc je to člověk, který v našel klubu vyrostl," uvedl klubový manažer Štepán Slaný. 

Tichý je po Peškovi druhým hráčem loňského kádru České Lípy, který po uplynulé sezoně zamířil do pražského celku. Česká Lípa zároveň zapracovala i na příchodu nových hráčů, které budeme v příštích dnech postupně představovat. Milanovi Tichému za jeho výkony v českolipských barvách děkujeme.