Osmnáctiletý Gawroński pochází z Zieloné Góry a v České Lípě bude každý týden přebývat od čtvrtka do neděle, s tím, že ve zbylých dnech bude v Polsku studovat. Na severu Čech zatím absolvoval dva tréninky, přičemž poprvé ještě před startem mistrovství světa. „Moc se mi tu líbí. Panuje zde přátelská, kamarádská atmosféra. Líbí se mi také zdejší hala, snad přijdou i diváci, ale uvidíme, jak to bude,“ uvedl talentovaný hráč.

V jeho příchodu do České Lípy se výrazně angažoval brankář Ivan Ponomarev. Na srpnovém utkání v rámci Czech Open si ho vyhlédl a po čtvrtfinálovém utkání s Riga Oilers i oslovil. „Pamatuji si, že jsme ten zápas prohráli 4:5. V šatně už na mě čekal Ivan Ponomarev a řekl mi, abych mu dal svůj facebook. Následně mi napsal, že by mě trenéři rádi viděli a nakonec jsme se dohodli na zkoušce,“ vysvětluje své první kontakty s českolipským florbalem.

Úroveň nejvyšší české soutěže nasál už během svého loňského působení v Ostravě. Zde odehrál čtrnáct zápasů v základní části a přidal ještě čtyři duely v play-off. Zaznamenal dohromady jeden gól a šest asistencí. „Podobně jako v České Lípě se tady hrál poměrně silový florbal, což mi celkem vyhovuje. Proti Lípě jsem ale zatím ještě nehrál ani jeden zápas, byť tento tým dobře znám,“ uvádí s tím, že měl nabídku i ze slovenského Trenčína. „Jenže v České Lípě jsme se dohodli na podmínkách a navíc to sem mám autem jen tři hodiny, kdežto do Trenčína bych musel jet šest hodin,“ doplňuje.

V novém působišti by měl oblékat nejenom barvy dospělého týmu hrajícího v nejvyšší soutěži, ale také dres juniorského týmu, který nově naskočí do předkola juniorské extraligy. Zde bude soupeřem Chomutova, Mladé Boleslavi a Liberce. „Myslím si, že česká Superliga je velmi kvalitní. Původně jsem si myslel, že je čtvrtá nejlepší na světě, ale v poslední době si říkám, že je už spíše třetí před švýcarskou a za švédskou a finskou,“ má jasno.

V novém prostředí si rychle zvykl. Ve svém volném čase se rád věnuje všemu, co nějakým způsobem souvisí se sportem. „Rád se zabývám i fotbalem a snažím se chodit do posilovny a dělat vše pro osobní rozvoj,“ jmenuje další záliby kromě florbalu. Nemá problémy ani s komunikací. „Trenérům rozumím všechno, i když mluví česky.“ Svůj soutěžní debut absolvuje už v sobotu na palubovce Bohemians.