Chodovští začali utkání ve velkém tempu a rychlými kombinacemi rozebírali českolipskou defenzivu. Ta poprvé kapitulovala po rychlé souhře mezi Krbcem a zakončujícím Koutným. Pak sice po Novotného náhozu do brankoviště domácí rychle srovnali, ale hosté pokračovali v exhibičním výkonu. Z podobných situací před brankou se rychle prosadili Maxa s Koutným. Českolipský brankář Chyna však dokázal lapit následně Ondruškovo trestné střílení a náskok Chodova tak byl po první třetině jen dvoubrankový.

Kdo čekal změnu obrázku hry po přestávce, musel být zklamán. Na hřišti totiž existovalo jen jedno mužstvo. Krásnou střelou potvrdil dobré rozpoložení pražského týmu Vávra a na začátku 23. minuty zvýšil na 4:1. Stejný hráč se pak prosadil i po chybě Štěrby, kdy zakončil rychlý protiútok. Těch se na straně hostů množilo postupem času čím dál tím více a bezmocný Chyna jen sledoval další výpad Ondruška s Koutným, který znamenal šestý chodovský gól.

Hosté byli při chuti a trefili se i při vlastním oslabení. Další brejk tentokrát proměnil Mikeš. Chynu pak v domácí brance nahradil Dvořák, ale jen co stačil zakleknout v brankovišti, už lovil ze sítě další míček po trefě Řezáče. Zmar České Lípy vyústil v polovině 33. minuty, kdy už na 9:1 pro Chodov upravoval Mikuláš Krbec. Pak se naštěstí ničivý brankostroj dvojnásobného českého mistra zastavil a Česká Lípa dostala prostor ke korekci skóre.

Akci se Štěrbou zakončil nejprve Krajcigr a při vlastním oslabení udeřil také Ekl. Do přestávky však ještě po šťastném odrazu využil přesilovku Koutný, ale domácí zvládli perfektně nástup do třetí třetiny a brzy snížili. Nejprve díky přesné ráně pozdějšího smolaře zápasu Kadlece, pak díky další souhře Štěrby se zakončujícím Krajcigrem.

Další zmírňování debaklu ale nepřišlo. Přesně 80 vteřin po páté českolipské brance totiž skóroval Ondrušek a přesilovku po zbytečném faulu Slaného pak zužitkoval i Maxa. Rychlý výpad po levé straně zakončil ranou do růžku Majer, ale českolipské příznivce potěšil pěkným lakrosovým zakončením z trestného střílení Novotný. V hodně ofenzivní třetí třetině však měli závěrečné slovo hosté a z přesilovky upravil konečné skóre utkání na 6:14 Ondrušek.

Další ranou pro Českou Lípu bylo zranění kapitána Tomáše Kadlece. Ten při nevinném sprinterském souboji skončil na zemi v bolestech a musel být převezen k vyšetření do nemocnice. Poslední zprávy hovoří o tom, že se jedná o výron kotníku.

FBC 4CLEAN Česká Lípa – Fat Pipe Florbal Chodov 6:14 (1:3, 2:7, 3:4)
Branky: 4. Vošta (vl.), 34. a 41. Krajcigr, 39. Ekl, 41. Kadlec, 58. Novotný z TS – 3., 9. a 39. Koutný, 7. a 47. Maxa, 23. a 26. Vávra, 28., 43. a 60. Ondrušek, 32. Mikeš, 33. Řezáč, 33. Krbec, 49. Majer.
Rozhodčí: Müller, Novosad. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:3. V oslabení: 1:1. Diváci: 346. Střely na branku: 18:35.