Nicméně Black Angels patří v letošním ročníku k příjemným překvapením soutěže. Tým, který se mezi českou klubovou smetánku prodral teprve v loňském roce, se totiž prakticky od úvodního kola drží mezi nejlepší osmičkou. S Českou Lípou se „Blaci“ poměřili už ve druhém zápase sezony, kdy navzdory drtivému tlaku Severočechů v závěrečných minutách dokázali zvítězit 9:6.

Černým andělům se zatím daří v tomto superligovém ročníku zvládat především duely s tabulkově blízkými celky. Pražané tak v letošní sezoně dokázali porazit třeba Pardubice, dvakrát Hattrick Brno, Otrokovice nebo Královské Vinohrady. Naopak proti soupeřům z naprosté špičky doposud svěřenci kouče Tomáše Janečka v tomto superligovém ročníku ještě nebodovali, byť nedávno zle potrápili Mladou Boleslav, s níž padli po velkém boji 5:6.

Lídrem klubových statistik je aktuálně Tomáš Hanák, který v dosavadním průběhu sezony nasbíral za sedmnáct zápasů stejný počet branek a k nim přidal ještě třináct asistencí. Trenér Janeček navíc sází na téměř rovnoměrné vytížení obou brankářů. Daniel Körber, který na podzim odchytal proti České Lípě vynikající zápas, má stejně jako jeho kolega Ondřej Matiášek na svém kontě deset startů.

V historii vzájemných superligových zápasů jsou zatím přece jenom úspěšnější florbalisté z Prahy. K domácí výhře po samostatných nájezdech 9:8 z minulé sezony totiž v letošním ročníku přidali výhru 9:6. Českolipští však na své palubovce zvládli v loňské sezoně zápas s tímto soupeřem poměrem 9:5, čemuž pomohla především vynikající třetí třetina. Zajímavostí je, že oba celky dokázaly ve svém posledním superligovém utkání této sezony uspět na hřišti Hattricku Brno.

Českolipský celek zvládl uplynulý víkend na jedničku. Po domácí výhře nad Otrokovicemi v poměru 7:3 totiž dokázal přehrát ve venkovním velmi důležitém zápase Hattrick Brno 5:4 po prodloužení. Díky pětibodovému zisku tak poskočil v tabulce Livesport Superligy na desáté místo, kde má aktuálně čtyřbodový náskok právě před brněnským Hattrickem. Oproti svým soupeřům v boji o záchranu má však Česká Lípa odehráno více zápasů.

Sobotní duel začne 16. ledna tradičně od 19:00 a sledovat ho můžete prostřednictvím online nebo video přenosů. Odkazy na ně naleznete níže pod článkem.