Obavy z dobré formy pardubického celku rozptýlila víceméně už první třetina. Českolipští v ní soupeře přehrávali, měli řadu velkých šancí, ale hosty držel výborný brankář Martin Haleš. V době, kdy to vypadalo, že úvodní třetina nakonec žádnou branku nepřinese, se nakonec prosadilo českolipské mládí. Nejprve zamířil po rychlém brejku a souhře s Vlčkem do černého Kouba a vzápětí zvyšoval na 2:0 také Ondřej Kopič.

Pardubice se po rozpačité první třetině přece jenom zvedly a České Lípě dvakrát pomohla i brankové konstrukce nebo zbylé šance pochytal i vynikající Dvořák. Poté co po první desetiminutovce tlak Východočechů opadl, přidali další branky domácí. Souhru s Krajcigrem dotáhl ke gólovému vyjádření Peška a poté využil přesilovku přesnou ranou také Štěrba. Za stavu 4:0 po dvou třetinách to na žádné drama nevypadalo, leč Sokoli nesložili zbraně.

Ke zteči zavelel člen úderného dua Adam Šmíd, který potrestal špatné postavení domácích kolem branky a v přesilovce rychle snížil. Domácí se následně začali strachovat o výsledek, na což už ve 48. minutě zareagoval kouč Derka oddechovým časem. Po nahrávce od Pakosty nicméně využil rychlé přečíslení Zozulák a deset minut před koncem bylo rázem o co hrát.

Pro Českou Lípu bylo velké štěstí, že některé další nadějné situace nedohrály Pardubice k dalším gólům, které by znamenaly ještě výraznější přiblížení ve skóre. A tak se Severočeši definitivně uklidnili v 55. minutě. Dlouhý lob Slaného zpracoval Peška, povyjel si do středu a trefil přesně pod víko Halešovy branky.

Ve zbytku utkání se sice ještě hosté snažili hrát bez brankáře, ale větší drama se už nekonalo. Tím spíše, že Českolipští s přehledem trefovali soupeřovu odkrytou branku. Postupně se to povedlo Peškovi, Krajcigrovi i Kopičovi. Právě Peška se svým hattrickem stal minimálně do neděle nejlepším superligovým střelcem a posunul se na druhé místo kanadského bodování soutěže.

Českolipští tak v soutěžních zápasech porazili Pardubice už počtvrté v řadě a poprvé v historii dokázali také zvítězit ve čtyřech po sobě jdoucích utkáních mezi elitou. Nyní na ně čeká úterní osmifinále poháru na Kladně, pak zhruba měsíc dlouhá přestávka a poté v polovině listopadu návrat do superligového kolotoče ve Vítkovicích (17.11.) a doma s Black Angels (19.11.).

FBC 4CLEAN Česká Lípa – Sokoli Pardubice 8:2 (2:0, 2:0, 4:2)
Branky:
19. Kouba, 20. a 60. Kopič, 34., 55. a 58. Peška, 59. Krajcigr, 38. Štěrba – 43. Šmíd, 50. Zozulák.
Rozhodčí: Kropáček, Novák. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:1. Střely na branku: 26:12. Diváci: 289.