První třetina se nesla ve znamení fatálních chyb na obou stranách. Už po necelých devadesáti vteřinách hry se domácí dostali do dvoubrankového náskoku zásluhou tref Bočka a Fryše, kteří dokončovali své akce z velmi podobných pozic do prázdné branky. Odpověď České Lípy ale byla stejně nekompromisní. Po dvou přihrávkách Ekla mířil přesně navrátilec do českolipské sestavy Albert Kouba a rozehrál se k životnímu zápasu.

Hosté pokračovali v dobrém úseku hry. Krajcigr se v sedmé minutě natlačil před brankáře Matiáška a bekhendem jednoruč přetočil skóre. Pak se navíc zblízka nadvakrát prosadil Štěrba a rázem vedla o dva góly Lípa. Další příležitosti ale hosté neproměnili a v bláznivé první periodě zase pustili ke slovu Černé anděly. 94 vteřin dělilo trefy Fryše a Hanáka, kteří po chybách v českolipské rozehrávce bleskově srovnali.

První třetinu nakonec gólově uzavřeli českolipský Kadlec, pěknou střelou ze středu hřiště do šibenice, a domácí Radek Hanák zakončující další z mnoha rychlých brejků. Deset gólů sice pobavilo přítomnou hrstku diváků, trenéři obou týmů však měli o čem přemýšlet.

Obraz hry se přece jenom proměnil ve druhé třetině. Sice ne v tom, že na každý gól České Lípy přilétla blesková odpověď soupeře, ale přece jenom se probudily obrany obou týmů a branek už tolik nepadalo. Kouba nejprve po souhře s Tichým dovršil svůj premiérový hattrick v Superlize, ale hned za 35 vteřin vyrovnal Novotný. Další vedení Severočechů po trefě Ekla pak vymazal už 18 vteřinách Tomáš Hanák. Na další náskok si pak museli hosté počkat hodně dlouho.

Ke slovu se totiž po srovnání na 7:7 dostávali domácí, kteří až do konce druhé třetiny svým zlepšeným pohybem domácí celek přehrávali. Obrana v čele s velmi dobrým brankářem Dvořákem odolávala do poloviny 33. minuty, kdy se trefil Renčín. Další příležitosti pak skončili na bloku obětavých obránců či výborným zákrokem hostujícího brankáře.

Před závěrečnou dvacetiminutovkou tak bylo stále vše otevřeno. Českolipským k vyrovnání pomohla zajímavá akce. Dlouhý nához Štěrby z vlastní poloviny, hledal Krajcigra. Proti němu vyběhl brankář Matiášek, který ale promáchl a produktivní forvard už jen uklízel míček do prázdné branky. V následné situaci kdo s koho se usmálo opět štěstí na Českou Lípu. Rychlý brejk zakončil po křížné přihrávce Jirsy pohotový Ekl a svým čtvrtým kanadským bodem v zápase rozhodl.

Přesto nebyla v závěru o drama nouze. Domácí dostali dvakrát možnost vyrovnat v přesilové hře, přičemž tu druhou dokonce umocnili odvoláním brankáře Matiáška. Několik závarů před Dvořákem volalo po gólu, ale nakonec se svěřenci Petra Kopty, který při neúčasti hlavního kouče Davida Derky vedl tým, ubránili. Po závěrečné siréně tak mohla propuknout velká radost z důležitého zisku tří bodů.

Českolipští zakončí základní část dvěma domácími duely. Nejprve přivítají ve středu 9. února Spartu a následně se poměří 13. února s Královskými Vinohrady. Aktuálně ztrácí na klíčovou desátou pozici dva body.

BLACK ANGELS – FBC 4CLEAN Česká Lípa 8:9 (5:5, 3:2, 0:2)
Branky: 1. Boček, 2. a 13. Fryš, 14. a 27. Hanák, 17. R. Hanák, 26. Novotný, 33. J. Renčín – 4., 6. a 26. Kouba, 7. a 45. Krajcigr, 9. Štěrba, 16. Kadlec, 27. a 52. Ekl.
Rozhodčí: Šedivý, Štengl. Vyloučení: 0:2. Bez využití. Diváci: 45. Střely na branku: 19:20.