S pouhými devíti hráči do pole a brankářem Vojtěchem Jirkou by byl jakýkoliv bodový zisk z víkendového dvojutkání velkým překvapením. V Karlových Varech přitom Českolipští začali dobře a díky trefě Pešíra vedli. Postupně však hostům docházely síly, čehož v oslabení využil Zahraj a srovnal.

Devět vteřin před koncem druhé třetiny se navíc za záda velmi dobrého Jirky trefil také Matěj Korbel a zaznamenal vítězný gól. V závěrečné dvacetiminutovce pak ještě pečetil výhru domácího celku Michal Szappanos. Deset statečných tak nakonec muselo zkousnout porážku 1:3.

Ve druhém utkání s o poznání kvalitnějším Chomutovem už šance na body v současném rozpoložení českolipské sestavy byla minimální. Soupeř vyslal na brankáře Jirku neuvěřitelných 70 střel a krátce po polovině utkání vedl už 12:0. Pak se příval branek v českolipské brance zastavil a hosté i díky trefám Petříčka, Pešíra nebo Moravíka alespoň částečně upravili skóre na 5:21.

Českolipští tak v tabulce první ligy zůstávají bez bodu, už o druhém listopadovém víkendu však v dalších duelech přivítají celky Českých Budějovic a Milevska.

Komentář trenérky Lenky Bartošové: „V pátek to byl z naší strany velmi slušný zápas. V první třetině jsme měli spoustu šancí, ale nepovedlo se nám je proměnit. V půlce druhé třetiny už bylo vidět, že nám směrem dopředu dochází síla. Kluci ale makali a výborně zachytal Vojta Jirka. Ve třetí třetině to bylo už dost na morál, ale nemůžu klukům nic vytknout. Škoda jen, že jak nám docházely síly, ztráceli jsme častěji míček ve středu hřiště a z toho jsme inkasovali, dokonce i v naší přesilovce. V sobotu už to pak bylo přes čáru. Odešla fyzička a velmi také hlava. Chomutov proti nám nastoupil v devatenácti hráčích. Ne, že by si sami vypracovali tolik tutovek, ale my kupili chybu na chybu a Chomutov to vše nekompromisně trestal. Bohužel. Beru to ale jako zkušenost do budoucna. K tomu, aby byl hráč jednou dobrý, si takovými zápasy musí projít.“

Karlovy Vary – Česká Lípa 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
27. Zahraj, 40. Korbel, 45. Szappanos – 15. Pešír.

Chomutov – Česká Lípa 21:5 (5:0, 7:1, 9:4)