Středočeši si v posledních zápasech připsali několik výher v řadě, byť ke svému poslednímu utkání nastoupili už 6. prosince, kdy těsně zvítězili na půdě Střešovic 2:1. Ve výrazně nekompletní tabulce jim tak aktuálně patří 5. místo, oproti vedoucím Vítkovicím ale mají svěřenci kouče Petra Novotného odehráno o šest utkání méně.

První vzájemné měření sil, které bylo náhradou za odložení zápas 3. kola nabídlo divákům u televizních obrazovek celkem 12 branek. Česká Lípa v něm vzdorovala jen několik minut úvodní třetiny, posléze už tempu jasného favorita nestačila. Zatím nikdy v superligové historii se navíc českolipskému celku nepovedlo proti Mladé Boleslavi zabodovat. Stejnou bilanci už má pouze proti Bohemians.

V českolipském táboře aktuálně není velký důvod k radosti. Po šokující výhře na Chodově 9:8 totiž přišel pád. Vysokou porážku s Ostravu vystřídal srdnatý výkon proti Vítkovicím (3:5), po kterém ale následoval výprask v Liberci (7:19) a nečekaná domácí porážka v posledním předvánočním duelu s Pardubicemi (3:4). Českolipští tak jsou aktuálně na 12. místě a pokud chtějí opustit zónu týmů mířících do play-down, budou muset po novém roce začít bodovat výrazně pravidelněji.

Pondělní utkání začíná před kamerami ČT Sport ve 14:00. Pondělní dohrávka bude zároveň posledním utkáním Josefa Pluhaře v českolipském dresu před návratem zpět do Švýcarska.

Poslední vzájemné utkání:

F
BC 4CLEAN Česká Lípa - Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav 2:10 (0:3, 1:2, 1:5)
Branky a nahrávky: 34. Štěrba (Dzierža), 57. Krajcigr (Jirsa) - 13. Tokoš, 16. Tichý (Řehoř), 18. Curney (Natov), 28. Tad. Chroust (Tom. Chroust), 29. Bína (Natov), 42. Komárek (Krzyžanek), 43. Karel vlastní, 47. Bína (Natov), 53. Natov (Curney), 57. Natov (Curney). Rozhodčí: Valenta, Žďárský. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1. Bez diváků.