Stav 0:2 na zápasy v sérii s Karlovými Vary je nepříjemný a pro klub je to dá se říci nová situace. Co tomu říkáš z pozice hráče, který v Lípě pamatuje ledacos?
"Situace je špatná, ale není kritická. Vary stále musí získat dva body a celá serie se dá otočit. Bohužel musím říct, že soupeř byl lépe připraven a zaslouženě z České Lípy odvezl oba body. Pro mě osobně je to hodně náročné fyzicky, ale nyní především psychicky. Do Karlových Varů musí přijet nový tým, jsme dost zkušení na to, abychom to zvládli. Minimálně pro mě, v mém věku je to velká sportovní výzva, superliga v České Lípě je priorita a nic jiného mě nyní nezajímá."

Hraje podle tebe roli, že zatímco u nás po slibné sezoně dlouho žila šance na play-off, tak Vary se už tři měsíce více méně na tyto bitvy chystaly?
"Tak to bohužel je. Je to záludnost současného systému, kdy nepostoupíte o bod do play-off a jdete na soupeře, který získal za celou sezonu jednu výhru. Pro Vary nyní výhodné, pro nás extrémně nepříjemné. Soupeř nemá co ztratit, může jen získat, my jsme v úplně opačné situaci. Neuděláme s tím nic jiného, než být příští víkend co nejlepší a pokusit se z Varů na oplátku přivézt dva body a v úterý doma si připravit matchball."

Ve 40 letech je vidět, jak necháváš na hřišti duši a snažíš se trochu nakopnout i ostatní hráče. Jsou to pro tebe osobně nejtěžší momenty tvé dlouhé kariéry?

"No, jak jsem říkal výše, je to pro mě extrémně složitá situace. Rád bych na hřišti rozhodoval, byl mnohem přínosnější, ale moje výkonnost je prostě věkově omezená. Těžko už udělám dva hráče a připravím v zápase momenty, které ho rozhodnou. Nemůžu na sebe ani koukat na videu, protože se u toho cítím normálně trapně. Takovej starej diesel bez turba. V tomhle klubu mám kus svého života, je to moje srdce a prožívám tyhle chvíle trochu jinak, než kluci, kteří s ním nejsou tak spjatí. Hrát Superligu v Lípě byl můj největší florbalový sen, víc než reprezentace nebo nějaké medaile."

Pojďme k zápasům. Po oba dny duely bylo vidět jak je soupeř skvěle připravený na naší ofenzivu a do šancí nás příliš nepouští. Co projde, pochytá brankář Váradi. Kde ty vidíš hlavní problém a co je potřeba především zlepšit?
"Vary nás přehrávají nejen florbalově, ale i takticky. K tomu Váradi co vidí, to chytí a co nevidí, tak ho trefí. Soupeři vlastně stačí rychlé kontry, které vznikají v našem mizerném útočném výkonu. Zlepšit musíme všechno, od brankáře, obrany až po útok."

Může nám hra na hřišti soupeře vyhovovat paradoxně trochu více?

"Tohle neřeším, není to fotbal, hřiště je všude stejné. Doufám, že přijde hodně fanoušků a užijeme si fajn atmosféru. Na druhou stranu, teď je míček na straně Varů, mají náskok a hrají doma. Takže možná drobná výhoda pro nás. Nicméně stále ale vnímám, že pozice favorita by měla být na straně Lípy."

Když už jsme u fanoušků. Mrzí tě i vzhledem k dobrým návštěvám této sezony, že jste doma od ledna vybojovali pouze dvě výhry?

"Mrzí. Opravdu hodně mě to mrzí."