Minimálně v prvním utkání s domácím Libercem však určitě nezklamali. Polovinu utkání byl velmi mladý českolipský tým s několika hráči ročníků 2007 i 2008 favoritovi více než vyrovnaným soupeřem. I díky hattricku nejmladšího hráče utkání Mikeše Motejzíka dokonce vedl 4:2, pak se ale zkušený rival z krajského města začal prosazovat a těžké utkání nakonec dovedl do vítězného konce poměrem 9:5.

Ve druhém souboji proti Bohemians už přece jenom scházely Severočechům síly. Vyzrálejší soupeř si brzy vypracoval výrazný náskok, který se až v samotném závěru utkání povedlo malinko kosmeticky upravit Ladislavu Pekárkovi. Po porážce 1:9 se tak Českolipští vraceli z Liberce s prázdnou.

Radek Studený (trenér České Lípy): „První zápas proti Liberci byl v našem podání parádní, ve vysokém tempu a hráči ukázali, že to jde. V druhém zápase proti Bohemce už se nám tak nedařilo a bylo vidět, že nám první zápas vzal hodně sil pro naší aktivní hru, kterou chcete hrát. Soupeř z Prahy byl opět dobře fyzicky připraven, tímto mu gratulujeme. V další přípravě nás čeká hodně práce.“

K dalším soubojům nastoupí výběr trenérů Ladislava Pekárka a Radka Studeného přespříští víkend. Jejich soupeři budou výběry Pardubic a Náchoda. 

FBC Česká Lípa – FBC Liberec 5:9 (3:1, 1:4, 1:4)
Branky
ČL: 6. Pekárek, 11., 13. a 19. Motejzík, 33. Trepeš.

FBC Česká Lípa – FBŠ Bohemians DDM Praha 7 1:9 (0:3, 0:3, 1:3)
Branka ČL:
45. Pekárek.

Sestava České Lípy: Beránek, Švajcr – Martinec, Pekárek, Šulc, Motejzík, Sedláček, Rachač, Vacek, Cobl, Tejnor, Steinz, Ngo, Knespl, Jelínek, Ulman, Trepeš, Moravík, Šindelář.