Výkony týmu zatím byly trochu jako na houpačce. Na úvodním turnaji v Mladé Boleslavi ztratil vyrovnaný duel s domácími těsně 2:3, když postrádal větší kvalitu v útočné fázi. Mnohem produktivnější představení sehrál pak proti Hradci Králové. Bohužel doplácel na časté nedotahy směrem dozadu, a tak výhru zachránil až povedenou akcí v poslední minutě - 9:8. Následný výjezd do Kutné Hory pak přinesl kanonádu proti pražským Wizzards 16:4, ale postupový zápas o první koš zvládla lépe pořádající Kutná Hora po výsledku 3:7 z našeho pohledu. Českolipské předčila tempem hry a důrazem v osobních soubojích. 

Právě zrychlení našich útočných kombinací a fyzické vyrovnání se starším, větším a silnějším soupeřům bude hlavním úkolem týmu na nejbližších tréninkách. K dalšímu srovnání bude příležitost už 9.10. proti FAT PIPE Start98 Praha a FBC Skuteč a o dva týdny později Prague Tigers a SOKOLI Pardubice. Oba turnaje pořádá FbC Skuteč.

Sestava FBC z úvodu sezóny: Beránek, Záruba - Doňar, Matouš, Pavlovič, Steinz, Šindelář, Trepeš, Rachač, Cobl, Tejnor, Vacek, Piškula, Motejzík, Martinec, Semelka, Kafka. Trenéři: Motejzík, Semelka