Dorostenecký tým České Lípy nastoupil o víkendu k prvním dvěma utkáním nové sezony. Ty dopadly s naprosto odlišnými výsledky. Na úvod přišla drtivá výhra nad Teplicemi, poté však vysoká porážka od Liberce.

FBC Česká Lípa – Florbal Teplice 14:6 (3:1 6:5 5:0)
První zápas v nové sezóně sehráli českolipští dorostenci v Liberci proti nováčkovi z Teplic. Začátek zápasu byl z obou stran opatrný a oba týmy čekaly na chybu soupeře. Tu jako první udělali Tepličtí a Brodský otevřel skóre zápasu. Druhý zásah do černého přidal také Brodský. Soupeř ještě v první třetině stačil vstřelit svůj premiérový gól, ale do konce první třetiny stihli ještě hráči FBC opět odskočit na rozdíl dvou branek, když na 3:1 zvyšoval Nguyen.

Druhá třetina připomínala gólovou přestřelku, kterou českolipští dorostenci vyhráli 6:5. Postupně se mezi střelce zapsali opět Brodský s Nguyenem, které pak ještě doplnili Mazal se Šulcem. Třetí třetina už byla jasně v režii FBC Česká Lípa. A konečné skóre vstřelených branek se zastavilo na čísle 14. Zápas skončil vítězstvím našich barev 14:6.

Hráčem utkání byl za FBC CL vyhlášen Antonín Stárek.
Nejlepší střelec FBC CL: Dili Nguyen 4x
Pohled trenéra: „Opatrný a nervózní začátek zápasu. Postupně jsme se rozehrávali a ke konci zápasu už dominovali. Pro příště se bude potřeba vyvarovat laciných chyb v obraně.“

FBC Česká Lípa – FBC Liberec 2:12 (0:4 2:6 0:2)
Do druhého zápasu jsme nastoupili proti domácím se změnou na brankářském postu. Jirku nahradil Kněžour. Domácím vyšel vstup do zápasu dobře a po minutě a půl vedli už o dva góly. Do konce první třetiny stihli hráči Liberce přidat ještě dvě branky a tak první třetina skončila výsledkem 0:4. I v dalším průběhu zápasu byli liberečtí hráči lepší ve všech činnostech. Rozdíl byl především v rychlosti a řešení herních situací. Zápas nakonec skončil 2:12 pro kluky od Ještědu.

Hráčem utkání byl za FBC CL vyhlášen Albert Kouba.
Střelci FBC CL: Oliver Brodský 1x a Petr Mazal 1x
Pohled trenéra: „Špatný vstup do utkání a především horší fyzická kondice rozhodly o výsledku zápasu. U většiny hráčů bylo jasně vidět, že toho v létě moc nenatrénovali. Je to škoda, protože potenciál týmu je velký.“

Sestava: Jirka – Pešír, Stárek, Kouba, Petříček – Brodský, Mazal, Kopič, Nguyen, Šulc, Volný, Kněžour.