Mladý tým České Lípy do utkání nevstoupil dobře a brankář Beránek inkasoval už po 98 sekundách, kdy ho dokázal prostřelit Kohút. Středočeši měli i v dalším průběhu utkání střeleckou převahu, kterou přetavili v další góly ve druhé třetině. Nejprve se po nevyužité českolipské přesilovce prosadil Volovík a pak naopak mladoboleslavskou početní převahu dokázal přetavit v gól Petr Špaček.

V zápasech play-off jde také o skóre a dobrou výchozí pozici pro odvetný zápas. Mladá Boleslav si před čtvrteční odvetou dokázala svou pozici ještě vylepšit ve třetí třetině. Dvě dobré nahrávky v podání Špačka dokázal přetavit v gól Aleš Chmelař a v poslední minutě upravoval už na 5:0. Pak se sice ještě trefili hosté, ale trefa Matouše 34 sekund před koncem jen mírnila vysokou porážku 1:5.

"Dnes byl náš soupeř lepší a od druhé třetiny se držel hodně na míčku. Od našeho týmu jsme očekávali větší důraz a lepší hru v útoku. Každopádně zítra je na programu další zápas a my chceme postoupit," uvedl kouč českolipských mladíků Ladislav Pekárek. Odveta je na programu v 16:30.

Odkaz na čtvrteční zápas:

Předvýběr.CZ Florbal MB Black - FBC Česká Lípa 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)
2. Kohút, 24. Volovík, 29. Špaček, 39. a 45. Chmelař - 45. Matouš. Série se hraje na dva zápasy. O postupujícím rozhoduje celkový počet vstřelených branek.