FBC Česká Lípa – Sokoli Pardubice 3:11 (2:6, 0:4, 1:1)

V prvním utkání čekal Českou Lípu už známý soupeř z Pardubic a tomu byla podřízena příprava na trénincích. Očekávaný celoplošný pressing ze strany Pardubic přišel od prvních vteřin, ale českolipští hráči výborně přehrávali hru do rychlých protiútoků a dvakrát šli do vedení. Nervózní soupeř postupně hru vyrovnával a dostal se do vedení. Fyzická převaha a využívání šancí nakonec dovedly pardubické Sokoly k jednoznačnému vítězství.

FAT PIPE Start98 Kunratice – FBC Česká Lípa 3:5 (2:2, 1:1, 0:2)

Trenéři České Lípy naordinovali do druhého zápasu hráčům aktivnější hru s vysunutým napadáním rozehrávky soupeře a to se vyplatilo. Tým šel do rychlého dvoubrankového vedení a vše vypadalo na klidný zápas. Bohužel Start98 dokázal hru vyrovnat a šel do konce do vedení. Českolipským vázla rozehrávka a v této těžké chvíli podržel tým výborně chytající gólman Milan Švajcr, který zneškodnil i trestné střílení. K obratu zavelela osvědčená spolupráce dvojice Mikeš Motejzík – Mates Ulman . V závěrečné třetině vyrovnaného zápasu Česká Lípa dvakrát zavěsila a do konce zápasu bezpečně kontrolovala míček na svých hokejkách a nedovolila soupeři žádný závěrečný tlak.

„Na turnaji nám opět chyběla první lajna, která pomáhala na turnaji juniorů. Výborně kluky zastoupili hráči ze starších žáků, kteří nám pravidelně a skvěle pomáhají na turnajích a sbírají zkušenosti. Výborně odmakaný turnaj nám opět ukázal, že musíme zapracovat hlavně na rozehrávce a pohybu celého týmu. Plusem je progres všech hráčů a možnost jejich rotace na různých postech. Samozřejmě děkujeme rodičům za podporu a pomoc s dopravou na turnaj.“ Tak zhodnotil turnaj trenér Ladislav Pekárek.

Sestava: M. Švajcr, V. Beránek – Drahoš, V. Steinz, M. Ulman, F. Cobl, M. Motejzík, R. Piškula, J. Jásek, L. Jelínek, J. Trepeš, V. Rachač,K. Semelka.

Trenéři: L. Pekárek, R. Studený