Proti velkému favoritovi chtěli domácí začít z dobře zajištěné obrany, ale i tak se Vítkovice vcelku snadno dostávaly do velkých šancí. Tu první z nich využil po souhře s produktivním Matejčíkem pohotový Zubek a zařídil Vítkovicím těsný náskok. Pak sice nához Tichého sklepl za záda Součka pohotový Kouba, ale další slovo měli opět hosté.

Opět totiž zafungovala souhra mezi Matejčíkem a Zubkem, který uklízel míček po rychlé souhře do prázdné branky. Pak navíc využil přesilovku reprezentační útočník Delong a zdálo se, že utkání nabere očekávaný spád. Další šance Vítkovic ale Severočeši přežili a postupně se vraceli do utkání. Standardní situaci po přiťuknutí od Trčky zužitkoval Tichý a po změně stran, kdy se dlouho čekalo na pořádnou šanci, využil přihrávky Slaného také Peška.

Stav 3:3 však vydržel jen do začátku třetí třetiny. V utkání, které neoplývalo velkým množstvím brankových příležitostí se hosté prosadili po rychlém výpadu dvojice Zubek – Matejčík, přičemž prvně jmenovaný dovršil i s nechtěným přispěním Slaného svůj hattrick. Domácí se pak dlouho drželi na dostřel, ale Krajcigr s Koubou v nadějných pozicích neuspěli, Vítkovice zase několikrát zastavila tyč Netopilíkovy branky.

K vyrovnání pak nevedl ani oddechový čas, ani power-play, která se domácímu celku vůbec nepovedla. Marné hledání prostoru ke střelbě vedlo pouze ve ztrátu, po níž utkání definitivně rozsekl Martin Gattnar. Po něm se prosadil ještě kapitán Matejčík a svým pátým kanadským bodem v zápase přece jenom rozhodl o třech bodech pro favorita.

Ač se Českolipští za svůj výkon rozhodně nemusí stydět, po utkání převládalo v jejich řadách zklamání z porážky. Důležitý zápas v bitvě o play-off pak sehrají v neděli v Lounech, kde vyzvou pražské Black Angels.

FBC Česká Lípa – 1. SC Tempish Vítkovice 3:6 (2:3, 1:0, 0:3)
Branky:
5. Kouba, 18. Tichý, 30. Peška – 5., 10. a 42. Zubek, 14. Delong, 60. M. Gattnar, 60. Matejčík. Rozhodčí: Kostinek, Reichelt. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. Střely na branku: 13:25. Diváci: 210.