Českolipští za sebou nechali debakl proti Bohemians a od první minuty plnili výborně taktické pokyny. Už na začátku páté minuty navíc při vyloučení Hřebřiny překonal hostujícího gólmana Šantoru produktivní Radek Krajcigr a načal svůj tučný gólový účet. O několik desítek vteřin se k němu navíc přidal Jirsa a Lípa rychle vedla 2:0.

Hosté sice vzápětí využili přesilovku, když se při vyloučení Kopiče trefil Gregor. Posléze ale několikrát ztroskotali na výborném Dvořákovi a v dalším průběhu hry se domácím ve skóre už nepřiblížili. Herní pohodu severočeského výběru v nedělním odpoledni demonstrovali dalšími góly také Jirsa a Krajcigr, tudíž se do šaten šlo za stavu 4:1.

Druhý tříbodový zisk v sezoně nabíral reálnější obrysy už po úvodních minutách druhé třetiny. Hned po 43 vteřinách došťoural na brankové čáře míček za Šantorova záda Kopič a další brejk znamenal okolo poloviny zápasu trefu Krajcigra, který tím pádem kompletoval svůj hattrick. Do druhé přestávky sice dovršil tři branky v zápase také Lukáš Gregor, náskok 6:3 dvacet minut před koncem byl ale slibný.

Svěřenci trenéra Davida Derky ale i nadále pokračovali v aktivní hře a chtěli zápas sami rozhodnout. Že jim v tomto ročníku soutěže nedělá problémy střelba branek, potvrdili zejména v úvodních deseti minutách závěrečné části hry. Po standardní situaci a chytré přihrávce Štěrby se trefil Krajcigr a záhy využil Kopičovu nabídku Ekl. Za stavu 8:3 bylo rozhodnuto a řešila se už jen výše skóre. Karel navíc po několika dalších vteřinách přidal už devátý gól domácích a začala se rýsovat drtivá výhra.

Hosté se navíc po oddechovém čase odhodlali k velmi brzké hře bez brankáře, což rychle potrestal dvěma zásahy Kopič. Vinohrady pak přece jenom ještě dokázaly v závěru skóre lehce upravit. Stárkovo vyloučení nejprve přetavil ve čtvrtý gól Sokolů Stuchlík, čtyři minuty před koncem se pak při další přesilovce prosadil i Gregor.

Právě četná vyloučení byla jedinou kaňkou nad jinak velmi slušném výkonu, který v neúplné tabulce posunul Českou Lípu na průběžné desáté místo. Víkendový dvojzápas čeká na modrobílé i příští týden. Nejprve se v sobotu pokusí zaskočit na soupeřově palubovce Chodov, následně v neděli přivítají Ostravu.

FBC 4CLEAN Česká Lípa – Sokol Královské Vinohrady 11:5 (4:1, 2:2, 5:3)
Branky: 5., 17., 29. a 46. Krajcigr, 21., 48. a 50. Kopič, 6. a 13. Jirsa, 47. Ekl, 47. Karel – 7., 30., 38. a 56. Gregor, 52. O. Stuchlík.
Rozhodčí: Dolanský, Sýkora. Vyloučení: 7:3, navíc Jirsa osobní trest. Využití: 0:4. V oslabení: 1:0. Střely: 19:29. Hráno bez diváků.